Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Paskutiniu metu, dantų protezavimas ištobulėjo dėl naujų medžiagų panaudojimo, atsirado galimybė sukurti tobulai estetiškus dantis. Dantų protezavimas paprastai atliekamas esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant didesnius defektus, dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, keičiamos senos neestetiškos, netikslios restauracijos. Estetinis dantų protezavimas priekinių dantų srityje siūlomas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą, uždaryti tarpelius.

Žodžiai „dantų protezavimas“ daugeliui tradiciškai skamba nemaloniai, nes nuo seno asocijuojasi su dantų šlifavimu ir „dirbtinių dantų įstatymu“. Tačiau šios sąvokos prasmė labai pasikeitė, dantų protezavime masiškai pradėjus naudoti bemetalę keramiką (porcelianą). Šiai dienai metalas iš odontologijos palaipsniui išstumiamas. Žmonėms, kuriems rūpi savo išvaizda, metalo keramika priekinių dantų srityje nerekomenduojama dėl nepakankamos estetikos, dantenų problemų.

Dantų protezų gamyba

Šiai dienai metalas gali būti pilnai pakeistas porcelianu (bemetalė keramika, porcelianiniai dantys). Vietoje vainikėlių, tiltų metalinio karkaso dantų protezavime siūlomas cirkonio oksidas, aliuminio oksidas. Tai labai tvirtos medžiagos, kitaip vadinamos "keraminiu plienu", tad gali būti panaudojamos visoms dantų grupėms, tiek pavieniams vainikėliams, tiek tiltams. Bemetalių restauracijų estetika tokia gera, kad net priekabiausia akis jų neatskirs nuo tikrų dantų. Be to, tai itin biokompatiškos medžiagos -organizmo puikiai toleruojamos, nesukeliančios jokių šalutinių reiškinių, dantenų pakitimų. Turėdami nuosavą dantų technikų laboratoriją galime garantuoti aukščiausią estetinio dantų protezavimo kokybę, estetiką bei gerą kainą.

Estetinio protezavimo medžiagosEstetinio protezavimo medžiagos

   Pagal tai, koks defektas koreguojamas, gali būti protezuojama:

 • bemetalės keramikos (porceliano) laminatėmis (kitaip- vinirai, laminatai, venyrai) - priekiniams dantims;
 • vainikėliais (dar vadinama dantų karūnėlėmis) - gali būti panaudojami visiems dantims;
 • porceliano užklotais krūminiams dantims;
 • tiltais - kai trūksta danties/ų (ir kai dėl kokių nors priežasčių nedaromas danties implantas);
 • išimamais protezais (tai plokštelės, lanko atraminiai protezai) - esant dideliems dantų lanko defektams.

Pilėnė yra kosmetinės odontologijos klinika Vilniuje: savo pacientams mes metalo keramikos nerekomenduojame, tačiau galime padaryti klientui pageidaujant. Šiuolaikinių keraminių restauracijų tvirtumas ir atsparumas nėra prastesni nei metalo, o estetika ir biologinis suderinamumas nepalyginamai pranašesni.

Pagal tai, kokios dantų protezavimo medžiagos naudojamos, bemetalės keramikos kompozicijos dar skirstomos į leucitines (stiklu infiltruota, "lieta" keramika) ir monokristalines ("tikrąjį" porcelianą). Mūsų klinikos specializacija - monokristalinė keramika, taip pat bemetalė keramika cirkonio oksido, aliuminio oksido pagrindu, apdorojama CEREC 3D sistema.

Estetinis dantų protezavimas su CEREC

CEREC yra pažangiausia technologija (CAD/CAM) kosmetinėje odontologijoje. Ją sudaro kompiuterinė danties skenavimo ir modeliavimo sistema bei labai tikslus mikroprocesoriaus valdomas restauracijų gaminimo prietaisas. Su šia sistema gydytojo kabinete pagaminami labai tvirtos, tikslios ir estetiškos restauracijos - įklotai, užklotai (angl. inlays, onlays), vainikėliai ("dantų karūnėlės"), porceliano laminatės (vinirai), be to dantų laboratorjoje gaminamos restauracijos cirkonio oksido ir aliuminio oksido pagrindu - vainikėliai, tiltai.

Protezavimas

   Kodėl CEREC?

 • Dantų protezavimas su Cerec išsaugo likusius danties audinius
 • Biologiškai suderinamos medžiagos
 • Restauraciją galima padaryti ir pritvirtinti per vieną vizitą
 • Puikiai atrodo Labai tikslu
 • Puiki kokybė, ideali estetika
 • Tvirtos ir ilgaamžės bemetalės dantų restauracijos

Prieš ir po estetinio protezavimo

CEREC restauracijos padaromos iš porceliano - natūralios medžiagos, kuri pasižymi savybėmis, labai panašiomis į danties emalio (kiečiausia žmogaus kūno medžiaga). Dėl puikaus paviršiaus glotnumo ant restauruoto danties beveik nesikaupia apnašos, nesikeičia blizgesys ir spalva.

   Dantų protezavimas

Dantų protezavime naudojant CEREC sistemą išsaugomi likę danties audiniai ir dažnai nėra būtinybės daryti vainikėlį, pilnai padengiantį dantį. Tai laiko patikrinta sistema, sukurta Šveicarijoje, Ciuricho universitete prieš maždaug 20 metų, per tą laiką Vokietijos firmos Siemens stomatologinės įrangos padalinyje (dabar firma Sirona) gerokai patobulinta. Pasaulyje yra virš 10 tūkstančių CEREC 3D sistemų, padaryta per 10 millijonų CEREC restauracijų, jų tikslumas ir atsparumas patvirtintas ilgametėmis studijomis.

Estetinio protezavimo kompiuterisEstetinio protezavimo priemonėsEstetinio protezavimo peržiūra Estetinio protezavimo technologija

CEREC 3D nuimamas optinis atspaudas, Kompiuteriu sukuriamas danties dizainas, Restauravimas išfrezuojamas iš porceliano.

4 senų amalgaminių plombų pakeitimas CEREC užklotais:

Prieš estetinį protezavimąEstetinis protezavimas kompiuterio ekraneEstetinio protezavimo technikaEstetinio protezavimo medžiagosPo estetinio protezavimo

Mūsų privalumai:
Klinikoje dantų protezavimas atliekamas visų rūšių porceliano restauracijomis, mūsų specializacija - estetinis protezavimas. Vietoje turime dantų laboratoriją, todėl kartu su protezuojančiu gydytoju gydymo planavime gali sudalyvauti dantų technikas, gyvai įvertinti dantų spalvą, formą.

Skirtingoms porceliano rūšims - skirtinga metodologija (gaminama laboratorijoje, arba CEREC).

Dantų protezavimas su CEREC:
Dažnai vieno – keturių dantų protezavimui užtenka tik vieno vizito, porcelianiniai vainikėliai, užklotai, įklotai, laminatės gaminami iš karto klinikoje Vilniuje; jų nereikia siųsti į dantų technikų laboratoriją.

Taip iki vieno vizito sutrumpinamas gydymo laikas, paprastai nereikia laikinų vainikų, vieną kartą vartojami nuskausminamieji vaistai, o aukštą tikslumą ir formą garantuoja kompiuteris. Estetinis dantų protezavimas, tai - nuostabios galimybės klientui ir gydytojui.

Sužinokite, kokia yra estetinio dantų protezavimo kaina paspaudus čia.

Dantu protezavimo procedura

 

Prarastų dantų atkūrimo svarba

Kai kurie pacientai nesureikšmina dantų atliekamos funkcijos ir laiko juos tik estetiniu privalumu. Tačiau toks požiūris yra labai klaidingas, kenkiantis sveikatai ir bloginantis bendrą organizmo būklę. Tvarkingi dantys yra ne tik gražios šypsenos atributas, bet ir labai svarbi žmogaus virškinamojo trakto dalis. Dantimis atkandamas ir sukramtomas maistas, kuris vėliau keliauja į skrandį. Gebėjimas kokybiškai sukramtyti maistą daro tiesioginę įtaką tinkamam skrandžio ir žarnyno darbui, o kartu suteikia pasitikėjimo savimi ir pilnavertiškumo jausmą, apie kurį nesusimąstoma, kol turima visus dantis. Dantys taip pat atlieka labai svarbią fonetinę funkciją kalbant. Netekus priekinių dantų, atsiranda ne tik estetinė problema, bet ir kyla keblumų tariant tam tikrus garsus, švepluojama. Dantų protezavimas padeda paprastai ir greitai atkurti netektus dantis ir prarastą pasitikėjimą savimi bei gyvenimo komfortą. Dantų protezavimo kaina priklauso nuo pasirenkamos protezų rūšies. Neišimami protezai ant implantų pasižymi didžiausiu patogumu, jų nereikia išsiimti nakties metu. Tokie dantų protezai yra estetiški, patikimi ir ilgaamžiai.

 

Dantų protezavimas senjorams

Netekote dantų? Šiuolaikinė odontologija nepaliks bėdoje! Dantų protezavimas senjorams yra patikimas ir nuspėjamas. Įvertinus situaciją ir parinkus tinkamus gydymo metodus, prarastus dantis galima nesudėtingai atstatyti dantų implantais ir neišimamais protezais ant implantų. Protezavimas ant implantų leidžia atkurti pilnavertę kramtymo funkciją, kuomet kramtymo efektyvumas siekia 100% nuosavų dantų kramtymo efektyvumo. Su tokiais protezais galima valgyti visą maistą. Palyginimui, išimamų plokštelių kramtymo efektyvumas tėra 25% ir dalies maisto sukramtyti tiesiog nepavyks. Atkūrus netektus dantis plokštelėmis, tenka atsisakyti dalies maisto, krenta gyvenimo kokybė, todėl išimamos plokštelės tikrai nėra pirmo pasirinkimo gydymo būdas.

Dantų protezavimas ant implantų sugrąžina prarastą gyvenimo komfortą. Tokie dantų protezai pilnai fiksuojami tik ant implantų ir nedengia žandikaulio gomurinės dalies, todėl išvengiama su neišimamais protezais dažnai pasitaikančio pykinimo. Protezų ant implantų taip pat nereikia išsiimti nakties metu, jų valymas ir priežiūra nedaug skiriasi nuo nuosavų dantų. Pilnai bedančiams pacientams atstatyti netektus dantis galima pasitelkiant all-on-4 ar all-on-6 metodiką, kuomet viso žandikaulio dantys atstatomi protezuojant ant 4 ar 6 implantų.

 

Dantų protezavimo būdai

Dantų protezų rūšių gausa leidžia parinkti individualiai pacientui pritaikytus, mažiausiai invazyvius gydymo būdus. Dantys gali būti atstatomi užklotais, vainikėliais arba laminatėmis. Užklotai ir laminatės išskirtinai naudojami nuosavų dantų protezavimui, o vainikėliai gali būti gaminami ir protezuojant nuosavus dantis, ir protezuojant ant implantų.

Užklotai gaminami iš stiklo keramikos arba cirkonio oksido. Šios medžiagos yra labai tvirtos, gerai atlaiko kramtymo metu tenkantį krūvį, tinkamai paruošus, jas galima labai stipriai priklijuoti prie danties paviršiaus (surišimo jėgos stiprumas artimas nuosavo emalio ir dentino jungčiai). Dantų protezavimas užklotais yra minimaliai invazyvus, dažniausiai užtenka pašalinti senus užpildus (plombas), o nuosavo danties paviršius ruošiamas minimaliai. Užklotai yra pirmo pasirinkimo gydymo būdas atstatant stipriai pažeistus gyvybingus ir negyvybingus, endodontiškai gydytus, dantis.

Vainikėliai gaminami iš stiklo keramikos, cirkonio oksido arba cirkonio oksido, padengto apdailine keramika. Protezavimas dantų vainikėliu yra paskutinio pasirinkimo gydymo būdas, kuomet dantis yra labai stipriai pažeistas ir jo negalima atstatyti kitomis protezų rūšimis. Protezuojant dantų vainikėliais dantis apšlifuojamas iš visų pusių, todėl toks preparacijos būdas nėra tinkamas mažai pažeistiems dantims. Vienintelė išimtis yra ypatingai tamsios spalvos dantis ar danties šaknis, kuomet protezuojant užkoltu ar laminate gali nepavykti pasiekti norimo estetinio vaizdo.

Vainikėliais atliekamas ir protezavimas ant implantų. Dažniausiai pasirenkamas cirkonio oksidas arba cikronio oksidas su apdailine keramika (protezavimas cirkonio keramika), kuomet protezuojama estetinėje zonoje. Cirkonio oksidas pasirenkamas dėl savo tvirtumo ir ypatingai gero biologinio suderinamumo, kuris leidžia tikėtis natūraliau atrodančios restauracijos ir lengvesnės priežiūros, kas tiesiogiai daro įtaką protezo ir paties implanto tarnavimo laikui.

Dantų protezavimas tiltais nerekomenduojamas, nes dantys nėra biologiškai prisitaikę funkcionuoti prie nuolatinio padidinto krūvio. Vainikėliai į tiltus jungiami tik protezuojant ant dantų implantų, nes jų anatomiją ir įsitvirtinimas kaule skiriasi nuo nuosavo danties.

 

Estetinis protezavimas

Patamsėję dantys, nepatinkanti dantų forma ar tiesiog neestetiškai atrodanti šypsena yra dažniausiai pacientų įvardijami estetiniai nusiskundimai. Turint šiuos nusiskundimus, jums padėti gali estetinis dantų protezavimas. 

Estetinis dantų protezavimas atliekamas laminatėmis, vainikėliais arba jų deriniais. Po tinkamai atlikto protezavimo, vertinant šypseną, neįmanoma atskirti, kurie dantys protezuoti vainikėliais, o kurie laminatėmis. Tinkamą protezo rūšį paranką gydytojas odontologas, įvertinęs invidualią situaciją: pradinę danties spalvą, likusių danties audinių kiekį. 

Dantų laminatės yra pirmo pasirinkimo protezas, nes protezuojant laminatėmis, danties paviršius ruošiamas minimaliai, o kartais ir visai nešlifuojamas. Stiklo keramikos laminatės yra ypatingai plonos keramikos plokštelės, kurios uždengia priekinį, visiems matomą danties paviršių, suteikdamos norimą spalvą ir formą. Protezuojant laminatėmis, išsaugoma daug sveikų danties audinių.

Protezuojant laminatėmis, skirtingai, nei atliekant estetinį plombavimą, atstatomas pirminis danties tvirtumas, nes laminatė tiksliau atkartoja nuosavo danties emalio savybes. Taip pat protezuojant laminatėmis dantį šlifuoti reikia mažiau nei atliekant estetinį plombavimą, o kartais, esant tinkamai situacijai, suprotezuoti pavyksta visai nešlifavus danties, nes laminatės dengia tik priekinį danties paviršių. Laminatės yra ilgaamžiškesnės, nekeičia spalvos, jų nereikia periodiškai poliruoti.

Protezuojant laminatėmis galima pagerinti ir visos šypsenos estetiką. Galima pasiekti ypatingai natūralių rezultatų, kuomet protezuotus dantis sunku atskirti nuo nuosavų net profesionaliai akiai. Po protezavimo laminatėmis galima turėti ir vadinamąją Holivudinę šypseną, ypatingai baltus dantis.

 

Pasimatuokite šypseną!

Šypsenos pokytis gali vilioti, tačiau tuo pačiu ir bauginti. Nežinomybė, svarstymai, ar nesigailėsite, ar šypsena tenkins jūsų lūkesčius gali atrodyti atstumiančiai. Jeigu esate nepatenkinti savo šypsena, tikrai neverta kankintis, nes naujos šypsenos nebereikia lyginti su katės maiše pirkimu. 

Sudarinėjant gydymo planą, prieš kiekvieną didesnį pokytį, atliekamas dantų pavaškavimas. Dantų pavaškavimas padeda pacientui ir gydytojui rasti bendrą kalbą, nes neretai pacientui sunku išreikšti savo mintis ir norus, o gydytojas savo ruožtu gali pacientą klaidingai suprasti. Dantų pavaškavimą galima prilyginti statybos brėžiniams. Prieš statant namą, sudaromi planai, vizualizacijos, kurios leidžia įsivaizduoti, kaip atrodys būsimas statinys. Lygiai taip ir dantų pavaškavimo metu sumodeliuojama jūsų būsima šypsena: dantų forma, padėtis. 

Dantų technikų laboratorijoje sumodeliuotą šypseną galime pernešti ant jūsų dantų specialiu plastmasiniu kamufliažu. Tada jūs gyvai galite matyti, kaip atrodys jūsų būsima nauja šypsena. Galite įvertinti formą, dantų ilgį, visą šypseną. Savo ruožtu gydytojas odontologas taip pat vertina šypseną, pavienius dantis, jų formą, ilgį, vertina fonetiką ir funkciją, kad nauja šypsena būtų ne tik graži bet ir patogiai funkcionuotų, netrukdytų kalbant, valgant bei būtų ilgaamžė. Atliekama fotografija, jei reikia, dantų skenavimas, ir užfiksuota situacija perduodama dantų technikams. Pacientui patvirtinus, kad šypsenos vaizdas tenkina, kito vizito metu pradedami paruošimo darbai.

 

Kaip vyksta dantų protezavimas?

 1. Įvertinęs individualią situaciją, gydytojas odontologas pirmiausia parenka protezų rūšį. Pagrindinės protezų rūšys yra užklotai, vainikėliai ir laminatės.
 2. Po protezo rūšies parinkimo, parenkama protezinė medžiaga. Medžiagos parinkimui vadovauja gydytojas odontologas, įvertinęs individualią situaciją. Pagrindinės protezinės medžiagos yra stiklo keramika ir cirkonio oksidas, arba cirkonio keramika (cirkonio oksidas su apdailine keramika). 
 3. Parenkama danties spalva, atliekama dantų fotografija.  Fotografija yra neatsiejama šiuolaiknės odontologijos dalis. Dantų fotografijos metu dantų technikų laboratorijai perduodama danties spalva. Taip pat gali būti perduodamas bendras šypsenos vaizdas, jeigu to reikalauja numatytas gydymas. Turėdami specialiu protokolu nufotografuotas nuotraukas, technikai gali tiksliau pagaminti dantų protezus, mažėja tikimybė, kad bus reikalinga protezų pataisa.
 4. Atliekamas danties preparavimas: danties paviršius paruošiamas būsimam keramikos protezui.
 5. Nuimami silikoniniai atspaudai arba atliekamas dantų skenavimas. Taip individuali situacija burnoje perduodama dantų technikų laboratorijai, kur yra gaminami pilnai inidividualizuoti dantų protezai.
 6. To paties vizito metu pagaminamas laikinas vainikėlis. Laikinas vainikėlis yra labai svarbus tinkamam dantenų sugijimui, erdvės tarp dantų išlaikymui ir estetikai. Laikinas vainikėlis nešiojamas, kol vyksta danties protezo gamyba (dažniausiai tai užtrunka apie 2sav.). Ypatingai svarbu laikytis geros individualios burnos higienos, kol nešiojamas laikinas vainikėlis, nes prie akrilinio paviršiaus lengviau formuojasi dantų apnašos.
 7. Dantų technikų laboratorijoje pagamintas protezas matuojamas burnoje. Vertinama protezo spalva, forma, kraštinis tikslumas, tarpdančių tamprumas, sukandimas. Jeigu visi kriterijai tinkami, protezas priklijuojamas ar prisukamas (jeigu protezuojama ant implanto). Jeigu protezui reikalinga korekcija, jis grąžinamas dantų technikams, kurie atlieka pataisą. Kol atliekama pataisa, toliau nešiojamas laikinas vainikėlis.
 8. Ilgalaikei protezo sėkmei, labai svarbu laikytis nurodytų priežiūros instrukcijų ir nurodytais intervalais atlikti profesionalią burnos higieną bei atvykti profilaktiniams vizitams pas protezavusį gydytoją.

 

Protezinės medžiagos

Cirkonio oksidas yra maksimaliai gerai biologiškai suderinama medžiaga. Jos biologinis suderinamumas yra toks pat aukštas ar net aukštesnis nei titano, kuris naudojamas medicinoje protezuojant sąnarius. Dantenos prie cikronio oksido prisitvirtina suformuodamos pseudodesmosominį ryšį, kuris veikia kaip natūrali apsauga nuo dantenų kišenių formavimosi apie dantį ar, (ypač aktualu!) implantą. Tokie protezai puikiai integruojasi burnoje, todėl atrodo natūraliai ir pasižymiu ilgu tarnavimo laiku.

Stiklo keramika yra pagrindinių dviejų rūšių: ličio disilikato keramika ir lauko špato keramika. Lauko špato keramika yra apdailinė keramika, dar vadinama porcelianų. Ji pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis ir yra naudojama ypatingai estetiškų ir plonų dantų laminačių gamybai, tai pat kaip apdailinė keramika cirkonio oksidui. Šį keramika galinių dantų protezavimui dažniausiai nenaudojama, nes tai nėra ypatingai tvirta medžiaga. Ličio disilikato keramika yra universalesnė. Ji pasižymi ir gera estetika, ir tvirtumu. Jos biologinis suderinamumas taip pat labai geras (stipriai lenkia metalo keramiką, tačia nusileidžia cirkonio oksidui). Šią medžiagą gydytojas odontologas dažniausiai renkasi, kuomet reikia maksimaliai natūraliai atrodančio, tačiau kartu ir tvirto krūminio ar prieškrūminio danties.

 

Dantų technikų laboratorijos svarba

Gražų ir ilgalaikį rezultatą lemia ne tik gydytojas odontologas, bet ir dantų technikas, kuris gamina dantų protezus, todėl dantų technikų laboratorijos parinkimas daro didelę įtaką dantų protezų kokybei. Aukštos kokybės dantų protezavimo kaina gali būti didesnė, o vizitai pas gydytoją ilgesni, tačiau dažniausiai tokių vizitų prireikia mažiau, o suprotezuoti dantys tarnauja gerokai ilgiau. Tinkamai suplanavus ir atlikus visus gydymo etapus, galima tikėtis ilgalaikių ir ypatingai natūraliai atrodančių rezultatų. Renkantis aukštos kokybės odontologines paslaugas, ilgalaikėje perspektyvoje taupomas ir laikas, ir pinigai.

 

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu