Standartiniai metaliniai breketai

Standartiniai metaliniai breketai

Nenuimami ortodontiniai dantų tiesinimo aparatai – paprasti metaliniai breketai skirti koreguoti netaisyklingą dantų padėtį bei sąkandžio anomalijas.

Viena iš dažniausiai taikomų ortodontinio gydymo rūšių – metaliniai dantų breketai. Nors iš pažiūros jie atrodo kaip paprasti metaliniai kvadratėliai, iš tiesų kiekviename iš jų yra „užšifruota“ informacija apie kiekvieno danties padėtį net trijose plokštumose. Breketai kartu su lanku, jungiančiu juos, tiesina tiek danties vainiką, tiek šaknį. Šie paprasti metaliniai dantų tiesinimo aparatai yra nedideli ir žemo profilio. Tai leidžia pacientui jausti komfortą visą breketų nešiojimo laiką. Toks ortodontinis gydymas paprastai gali užtrukti nuo 1, 5 iki 2 metų. Priklausomai nuo situacijos, metaliniai breketai gali skirtis vidinėmis savybėmis, tačiau bet kuriuo atveju pacientui pas ortodontą teks apsilankyti kas mėnesį.

Paprastus metalinius breketus galima dėti įvairaus amžiaus asmenims, visgi tinkamiausias laikas pradėti ortodontinį gydymą breketais yra 12-13 žmogaus gyvenimo metai, kai visi nuolatiniai dantys yra  sudygę.

Metaliniai dantų breketai gali skirtis savo dydžiu (pagal individualią situaciją gali būti klijuojami standartinio dydžio arba mažesni breketai), tam tikromis vidinėmis savybėmis ir paciento juntamu komforto jausmu. Atsižvelgdamas į dantų padėties ir sąkandžio nukrypimus nuo normos, metalinių breketų priklijavimą ir nešiojimo laiką parenka gydytojas-ortodontas. Procedūra – neskausminga. Ji trunka apie valandą. Adaptaciniu periodu pacientas gali jausti dantų maudimą ar nemalonų burnos gleivinės dirginimą dėl sąveikos su breketais ir pan. Žinoma, tokie simptomai – laikini.

   Burnos higiena tiesinimo metu:

Tiesinant dantis paprastais metaliniais breketais, kaip ir kitais aparatais, itin didelis dėmesys turėtų būti skiriamas atsakingai burnos higienai. Breketų valymui geriausia naudoti dantų šepetėlį su prailgintais šereliais ir pastą (valymas – šluojamaisiais ar sukamaisiais judesiais), taip pat vieno danties šepetėlį (valyti kartu su dantų pasta ar specialiu geliu šluojamaisiais judesiais iš visų keturių pusių). Tarpdančių priežiūrai yra skirtas specialus tarpdančių šepetėlis, jo judesiai turėtų būti lygiagretūs breketo paviršiui. Papildomai galima naudoti tarpdančių siūlą, dantų skalavimo skystį ar  „dažančias“ tabletes. Kruopštus dantų su priklijuotais metaliniais breketais valymas apsaugo nuo apnašų kaupimosi, karieso bei kitų problemų ateityje.

Siekiant išsiskirti iš minios, šiandien galima rinktis spalvingas ligatūras aplink breketą. Metalinių breketų kaina nėra didelė, o ištiesinti dantys džiugins ne tik jus, bet ir aplinkinius.

Standartinių metalinių breketų privalumai:

Gera kontrolė tiesinime Ekonomiška Patogu ir paprasta Gali būti spalvinga

Standartinių metalinių breketų trūkumai:

Jie matomi

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu