Keramikiniai breketai

Keramikiniai breketai

Šiandien dantų tiesinimo galimybių – išties gausu, tad kaip nepasimesti tokioje didelėje pasiūloje? Koks estetinis dantų tiesinimo būdas yra optimaliausias kokybės ir kainos atžvilgiu suaugusiam žmogui? Be jokios abejonės, tai – keramikiniai breketai.

Keramikiniai breketai - dažniausiai pasaulyje naudojami estetiniai breketai. Daugybė suaugusių pacientų iš pradžių jaudinasi, kaip atrodys breketais tiesinami jų dantys, tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikia. Lengvus dantų susigrūdimus galima koreguoti „Invisalign“ - t. y. dantų tiesinimu kapomis. Deja, šis metodas yra gana brangus, o ir pacientų lūkesčiai ne visada pasiteisina. Panašiai yra ir su vidiniais breketais: nors jų teisinimo poveikis ryškus, tačiau jie brangiai kainuoja. Kita efektyvi ir mažai pastebima dantų tiesinimo alternatyva – keramikiniai breketai. Jie pasižymi subtiliu susiliejimu su danties paviršiumi: keramikinių breketų spalva atitinka danties atspalvį ir dėl tokio vienodumo jie mažai pastebimi. Naujausi moksliniai tyrimai įrodė, jog su šiais breketais dantys tiesėja taip pat greitai kaip ir su įprastiniais, metaliniais.

   Keraminiai breketai "Clarity" ir "Clarity Advanced":

Odontologų bei pacientų palankiausiai vertinamais ir dažniausiai naudojamais keramikiniais breketais tituluojami „Clarity“ bei „Clarity Advanced“ breketai. Pastarieji – mažiausi keramikiniai breketai rinkoje, ypač patogūs dėl mažesnių ir apvalesnių breketų sparnelių. Dėl tokių savybių, šių breketų nuėmimas nesukelia diskomforto (nuimant breketas lūžta vertikaliai). Kartais gydymo eigoje neatsargiai elgiantis breketo sparnelis gali lūžti ir breketą tenka pakeisti, bet tai – retas atvejis. Dėka aukštos kokybės keramikos keramikinių breketų spalva ilgainiui nekinta.

   Breketų priežiūros svarba:

Dantis tiesinant su keramikiniais breketais būtina skirti šiek tiek laiko kasdieniai jų priežiūrai. Fiksuoti dantų tiesinimo aparatai kiek komplikuoja individualią burnos higieną, tačiau kiekvieną rytą ir vakarą tikslingai atliekant jų valymą galima išvengti apnašų kaupimosi, emalio pažeidimo bei  demineralizacinių dėmių atsiradimo. Atminkite, ne patys breketai, o dantų nepriežiūra ir nekruopštus jų valymas gadina dantis.

   Nešiojant keramikinius breketus, optimaliam dantų valymui reikalingi:

  • vieno danties šepetėlis ir dantų pasta arba specialus gelis, kuriuo šluojamaisiais judesiais kiekvieną breketą valykite atskirai iš visų keturių pusių;
  • šepetėlis su prailgintais šereliais, su kuriuo šluojamaisiais arba sukamaisiais judesiais įprastai išsivalykite dantis;
  • tarpdančių šepetėlis ir dantų pasta arba specialus gelis, šio žingsnio esmė – dantų valymas judesiais, lygiagrečiais breketo paviršiui dantų siūlas, kurio vieną, kietąjį galą, reikia pakišti ties dantenų speneliu, į dantenų vagelę, projekcijoje virš lanko, jungiančio breketus.

Dantų skalavimo skystis, kurį, pastebima, nėra būtina naudoti kasdien, bet periodiškas burnos skalavimas juo – rekomenduotinas. „dažančios“ tabletės, kurios kaip ir skalavimo skystis, yra skirtos profilaktinei patikrai, ar dantis išsivalėte tikrai nepriekaištingai. Dantis su fiksuotais keramikiniais breketais valyti reikia kasdien ir neskubant, dantų priežiūrai skirtomis priemonėmis valant atskirai kiekvieną dantų lanką. Nepamirškite nuvalyti ir liežuvio. Ant jo taip pat kaupiasi nereikalingos apnašos. Nors ypatingos didelės ir sunkios priežiūros nereikalaujančių keramikinių breketų kaina ir nėra maža, tačiau rezultatai po gydymo – akivaizdūs.

Keramikinių breketų privalumai:

Danties spalvos Apvalesni Mažesni Nuimant nesukelia diskomforto, nes breketas lūžta per pusę

Keramikinių breketų trūkumai:

Brangesni Kartais gali atlūžti dalelė

Naudojami keramikiniai breketai:

Clarity Clarity advanced

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu