Dantų balinimas lazeriu

Dantų balinimas lazeriu

Dantų balinimas lazeriu - dantys išbalinami gydytojo kėdėje per 1 kartą, procedūra užtrunka 30 min. Balinimui naudojamas didesnės koncentracijos gelis, rezultatas greitas. Paprastai užtenka vienkartinės procedūros, po kurios vieną parą būna padidėjęs dantų jautrumas ir tiek pat laiko reikia vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų. Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinimo gelio poveikį, todėl gaunamas maksimalus efektas per trumpą laiką.

  Kokią reakciją sukelia dantų balinimas lazeriu?

Kokią reakciją sukelia dantų balinimas lazeriu? Vandenilio peroksidas (H2O2) ant danties paviršiaus skyla į vandenį (H2O) ir laisvąjį deguonį (O). Laisvasis deguonis yra chemiškai labai aktyvus ir oksiduodamas skaido didelius organinius junginius į smulkesnius. Didelės molekulės, esančios dantų emalio viduje, yra pigmentuoti (spalvoti) junginiai; laisvojo deguonies poveikyje jie skyla į trumpesnes anglies grandines turinčius junginius. To pasekoje spalvą turintys junginiai tampa bespalviais, ir dantis išbąla. Tačiau ši reakcija nėra greita, todėl tradicinis dantų balinimas namuose užtrunka ganėtinai ilgai. Lazeris šią reakciją pagreitina, veikdamas kaip aktyvatorius.

Lazerio pranašumas prieš dantų balinimą kėdėje be šviesos šaltinio arba prieš balinimą naudojant kitus šviesos šaltinius (balinimo lempas) yra tas, kad lazerio spindulys yra suderintas su fotoaktyvuojamu geliu – visa lazerio spindulio energija panaudojama vandenilio peroksidui aktyvuoti vienu metu ir sugeriama; danties audiniai nekaista. Tuo tarpu balinimo lempos spektras platus, dėl to danties audinys kaista ir aktyvacija vyksta netolygiai. Dėl šios priežasties Lasersmile yra neginčijamai efekyviausias ir greičiausias dantų balinimo būdas. Tačiau svarbu prisiminti, kad dantų balinimas lazeriu ar kapomis visada sukelia individualų efektą.

  Kaip vyksta dantų balinimas lazeriu?

1. Uždedama dantenų apsauga
2. Dantys padengiami spec. balinimo geliu
3. Gelis aktyvuojamas lazeriu, kartojant kas 15 sekundžių
4. Gelis nuplaunamas, nuimama dantenų apsauga

Dantų balinimo schema

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu