Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantai padeda atstatyti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant kaimyninių dantų. Dantų implantai gali būti naudojami vieno arba kelių dantų atstatymui. Tokiu būdu galima pagelbėti net tais atvejais, kai prarasta daugelis ar net visi dantys. Dantų implantacija - vienas iš pažangiausių gydymo būdų, šiai dienai apie 97% implantų prigyja ir sėkmingai tarnauja. Pirmasis dantų implantas pasaulyje buvo implantuotas apatiniame žandikaulyje 1965 prof. Branemark (Švedija). Taigi, tai nėra naujovė, o laiko patikrintas dantų atstatymo būdas, sparčiai populiarėjantis ir Lietuvoje. 

Odontologijos klinikoje Pilėnė Vilniuje naudojame Straumann dantų implantus.

Danties sandara

Dantis susideda iš vainiko (danties dalis virš dantenų) ir šaknies (nematoma danties dalis po dantenomis). Šaknis yra žandikaulio kaule, ji laiko dantį savo vietoje. Yra daug būdų atstatyti danties vainiką, tačiau tik dantų implantavimas gali pilnai atstatyti dantį - tiek šaknį, tiek vainiką. Dantų implantai atrodo, tarnauja, suteikia komfortą kaip ir natūralūs dantys.

Kaip tai veikia?

Dantų implantas yra titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Dantų implantai įsriegiami į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atramos danties atstatymui. Kai dantų implantai prigyja kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas.

 

Į ką atkreipti dėmesį?

Graži šypsena šiandien tapo geros sveikatos, sėkmės ir išsilavinimo sinonimu. Deja, dažniausiai graži šypsena suprantama kaip priekiniai dantys - tie, kurie matosi. Neretai trūkstamas krūminis dantis nekelia susirūpinimo, nes jo nesimato. Tačiau būtent krūminiams dantims tenka pagrindinis kramtymo krūvis, nuo jų priklauso sukandimo aukštis, apatinio žandikaulio sąnario būklė, gretimų dantų padėtis.

Kodėl neverta atidėlioti?

Kai trūksta kelių krūminių dantų, keičiasi veido struktūra. Trūkstami dantys įtakoja ne tik estetiką, bet bendrą sveikatos būklę, gyvenimo kokybę, o siekiant išvengti tokios situacijos, dantų implantai čia vieni geriuasių pagalbininkų.

 

Kai pašalinamas dantis, pradeda tirpti žandikaulio kaulas, o šalia esantys dantys pradeda slinkti į defekto pusę. Kaip pavyzdys galėtų būti knygų lentyna, pilnai pripildyta knygų. Išėmus knygą, kitos knygos suvirs į atsiradusią tuščią vietą.

Prarasto danties atstatymas dantų implantu apsaugos gretimus dantis nuo slinkimo, žandikaulio kaulą nuo tirpimo.

   Dantų implantavimo etapai:

  1. Pirmo vizito metu atliekama dantų implantacija. Dantų implantai įsriegiami į kaulą ir paliekami prigijimui 3-6 mėnesiams.
  2. Per antrą vizitą ant dantų implantų uždedamos specialios galvutės, ant kurių vėliau bus padaromas danties vainikėlis. Kartais šios galvutės uždedamos pirmo vizito metu, įdėjus implantus.
  3. Trečio etapo metu padaromas danties vainikėlis. Pritaikius vainikėlio spalvą, formą, dydį, nauji dantys nesiskirs nuo nuosavų dantų.

Kartais galima atlikti dantų implantaciją ir pagaminti vainikėlį vieno vizito metu arba kelių dienų bėgyje. Jūs galite valgyti ir šypsotis iš karto po gydymo. Tai yra įmanoma, kai žandikaulio kaulas implantuojamo danties srityje yra storas, sąkandis taisyklingas, implantas nejuda kaule, dančiui netenka didelis kramtymo krūvis.

   CEREC CAD/CAM sistema

CEREC CAD/CAM sistema yra greičiausias ir patikimiausias danties protezavimo būdas ant implantų. Galutinis protezavimo rezultatas pasiekiamas tik vieno vizito metu naudojant skaitmeninius atspaudus, kurių dėka nustatoma implanto padėtis, kompiuteriu sumodeliuojama keramikos restauracija, kuri pagaminama ir fiksuojama ant implanto.

   Bendrinis tyrimas

Prieš dantų implantaciją tiriama pacientų bendra būklė – ar neserga ligomis, įtakojančiomis kaulo būklę (cukrinis diabetas, reumatas, išsėtinė sklerozė, navikai ir kt.), imuninės sistemos sutrikimais, širdies – kraujagyslių sistemos ligomis (stenokardija, aritmija, hipertoninė liga), psichikos ligomis, ar nėra alerginių reakcijų ir kt.

   Kontraindikacijos dantų implantavimui

Dantų implantavimas nerekomenduotinas, jei nuolat pasikartoja burnos gleivinės susirgimai ir pastebima prasta burnos higiena, jei buvo taikytas galvos ir kaklo spindulinis gydymas dėl piktybinio auglio, jei nepakankamos anatominės sąlygos ar ryški tam tikra patologija burnoje. Kiekvieną atvejį individualiai įvertina gydytojas – odontologas.

   Dantų implantų rūšys

Šiai dienai yra gausybė sistemų ir dažnai pacientams neaišku, kodėl taip skiriasi kainos ir kokią iš siūlomų sistemų geriausia pasirinkti. Iš viso yra apie 200 oficialių dantų implantų gamintojų. Kaip ir kiekvienoje srityje, yra lyderiai, kurie turi garsų vardą ir, tikėtina, gerą produktą. Aišku, garsus vardas taip pat susijęs su didesne kaina.

Mes naudojame šveicariškus dantų implantus Straumann. Straumann yra dantų implantologijos pradininkai, įsriegę pirmąjį implantą prieš 40 metų. Šie implantai pripažįstami vienais geriausiai prigyjančiųjų pasaulyje - jų prigijimo sėkmė 98-100%. Straumann implantai tarnauja ilgiausiai ir tą įrodo moksliniais tyrimais. Šių implantų gamintojai duoda tarptautinę kokybės garantiją visam gyvenimui, visame pasaulyje.

Yra gausybė pigių gamintojų, net padirbinėtojų, kurie gamina garsių firmų "kopijas", bet žinoma kokybė dažnai gerokai abejotina... Tai nebūtinai yra blogi ar netinkami dantų implantai - tiesiog kopijuojantis gamintojas sutaupė kaštus moksliniams tyrimams (o žymiose firmose tai sudaro didžiausią išlaidų dalį). Toks taupymas gali ir neatrodyti labai blogai, tačiau ilgalaikė tokių dantų implantų tarnavimo perspektyva deja negali būti žinoma. Vizualiai toks implantas gal ir nesiskirs nuo originalo, tačiau implanto tvirtumui ir prigijimui labai svarbus metalo parinkimas (būtinai specialus IV klasės Titanas), paviršiaus mikroapdorojimas (o to be mikroskopo įvertinti nepavyks), turi būti garantuotas implanto sterilumas. Taigi išsivysčiusiose rinkose (pvz. JAV) atitinkamos tarnybos (FDA) leidimo naudoti panašias kopijas neduoda: leidimas duodamas tik gamintojui ilgalaikiais tyrimais įrodžius, kad jo dantų implantai saugūs pacientams ir tinkamai atlieka savo funkciją.

Bet ieškantiems ekonomiškesnio, bet kokybiško varianto dantų implantacijai, taip pat turime ką pasiūlyti.

   Mūsų privalumai:

  • Mūsų klinikoje Vilniuje dantų implantaciją atlieka patyręs veido žandikaulių chirurgas Mindaugas Neverauskas, jau  daugiau nei 15 metų besispecializuojantis dantų implantacijoje, atlikęs tūkstančius dantų implantacijos operacijų.
  • Naudojami patikimų, pasaulyje pripažintų firmų implantai  (Straumann, Medentika, Dentis, Megagen).
  • Klinikoje vietoje galima pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką, kurios visada reikia planuojant dantų implantaciją.
  • Jei dantų implantai neprigyja (o tai statistiškai atsitinka maždaug 2-3 % pacientų), mūsų klinikoje nemokamai bus įsukti nauji implantai.

Be to, vienas iš svarbiausių faktorių dantų implantacijos rezultatams yra gydytojo kompetencija ir patirtis.

Būtina taip pat pabrėžti, kad antras ne mažiau svarbus sėkmės komponentas yra ant implanto dedamas vainikėlis. Geras protezavimas nei kiek ne mažiau svarbus už gerą implantavimą.

Sužinokite, kokia yra dantų implantų kaina paspaudus čia

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu