Dantų implantacija

Dantų implantacija

 Esu burnos chirurgas Mindaugas Neverauskas, praktikuojantis dantų implantaciją jau 20m. Kai pradėjau dirbti, sunkiausia buvo dantų implantų nauda įtikinti ne pacientus, o priešiškai prieš naujoves nusiteikusius gydytojus. Dabar jau niekam nekyla abejonių, kad danties implantas yra kol kas geriausia alternatyva prarastam dančiui atkurti. Per visą tą laiką dantų implantų gamyba jų dizainas tobulėjo lėčiau, nei pati implantacijos technika. Kasdieninėje praktikoje, susiduriant su įvairaus sunkumo atvejais, ilgainiui atradau paprastesnių ir efektyvesnių sprendimų, leidžiančių nesunkiai išspręsti sudėtingiausias situacijas. Todėl pacientui, nepriklausomai nuo kaulo storio, dantų implantacija tapo vienodai paprasta! Atsirado profesinė branda, kai kiekviena būklė, kiekvienas atvejis turi aiškų sprendimą, kuris ne kartą yra patikrintas ir yra garantuotai veiksmingas. Ir kai pacientai kartais stebisi, atskirų gydytojų skirtingais atvejų sudėtingumo traktavimais ,tai visiškai normalu, nes skiriasi gydytojo kvalifikacija, patirtis ir įgūdžiai. O dantų implantus suka ne klinikos, bet gydytojai. Todėl svarbu rinktis ne adresą, o specialistą.


Dantų implantacijos rūšys

Poantkaulinė, plokštelinė ir šiuo metu plačiausiai naudojama sraigtinė implantacija. Sraigtinė implantacija yra populiari dėl savo patikimumo, saugumo, paprastumo ir estetinių satndartų. Pirmasis sraigtinis dantų implantas buvo įdėtas dar 1965m. profesoriaus Branemarko. Tai buvo šveicariškas dantų implantas Straumann.


Dantų implantacijos principai

Dantų implantas operacijos metu yra įsrėgiams į kaulą, kuriame paliekamas 3-4 mėn. Per tą laiką įvyksta osteointegracijos procesas, kai kaulinės ląstelės įauga į implanto srėgius ir paviršiaus mikrotarpus. Tai liaudiškai dar vadinama “prigijimu”. Ir atvirkščiai, kai kaulinės ląstelės nesuformuoja kaulinės jungties su implanto paviršiumi, turime “neprigijimą” - implantas tuomet būna nestabilus. Implantas savyje turi vidinį srėgį, į kurį vėliau specialiu varžteliu bus prisuktas individualus dantis.


Kodėl vieni dantų implantai po operacijos būna užsiūti, o kitur stebime virš dantenų iškilusią detalę ar net laikiną dantį?

Jeigu kaulas yra retas ir implanto fiksacija silpna, dėl saugumo jis užsiuvamas. Taip pat pilnai užsiuvama, kai pacientas nešioja toje vietoje išimamus protezus, arba dėvi dantų tiesinimui skirtas kapas. Gijimo galvutė (detalė iškilusi virš dantenų) paparstai įsukama antru etapu, kai implantas jau būna prigijęs po 3-4 mėn. Ji skirta tik tam, kad išformuotų dantenas ir tuo pačiu leistų gydytojui pasiekti implantą.
Kada gijimo galvutė sukama iš karto ? Paprastai tai daroma kuomet atliekama vienmomentė implantacija (implantacija kartu su danties pašalinimu), tam tikrais atvejais priauginant kaulą, esant tam tikram implantų tipui. Laikinas dantis iš karto po implantacijos paprastai gali būti prisukamas: esant bedančio žandikaulio implanatcijai (kai 4 ar daugiau implantų sujungiami į laikiną tiltą), estetinėje zonoje kai kitų alternatyvų padaryti laikiną dantį neturime (kaimyniniai dantys protezuoti, laikina vieno danties plokštelė negalima).


Iš kokios medžiagos gaminami dantų implantai, kuo skiriasi jų paviršiai

Dantų implantai jau daugelį metų yra gaminami iš titano. Dantų implantacijoje naudojamas 4 arba 5 tipo Titanas. 4-o tipo turi geresnes prigijimo, o 5-o tipo tvirtumo charakteristikas. Titanas yra bioinertiška medžiaga, į kurią nėra imuninio atsako. Šiuo metu rinkoje dauguma implantų yra iš gryno titano, keleta naudoja cirkonio priemaišas, kas ,anot gamintojų, suteikia implantui
tvirtumo. Realybėje lemiamų pranašumų medžiagiškumas nesuteikia , todėl tai neturėtį būti kriterijus renkantis implantą. Panašiai yra ir su implantų paviršiumi, kur gamintojai taip pat mėgsta pabrėžti savo išskirtinumą. Visi implantai skirtingais paviršiais galutiniame rezultate po 3-4 mėnesių būna osteointegravęsi (prigiję). Todėl tai taip pat neturėtų būti rimtas argumentas renkantis implantą. Taip, aktyvaus paviršiaus implantas gali prigyti per 1.5 mėnesio, bet jo kaina paprastai 100-200 eurų brangesnė. Vis tik skubėjimas kai kada kelia bereikalingas rizikas, todėl geriausia pasitikėti gydytoju, kuris nemažiau suinteresuotas galutine sėkme.


Ar būna alergija implantams?

Jei kas sako , kad yra alergiški titanui, linkęs labai abejoti. Titanas naudojams ne tik gaminant dantų implantus, bet ir širdies vožtuvus, sąnarių protezus, kaulų sintezės detales. Per savo 20 metų implantacijoje įsukus virš 15000 implantų neteko sutikti tokio atvejo. Dalinantis patirtimi su kolegomis niekas alergijos implantams nepastebėjo. Atvejų kuomet pacientai nuogastavo dėl galimos alergijos tikrai buvo daug, bet niekada alergija nepasitvirtino.


Ar reikalingas specialus ištyrimas prieš dantų implantaciją

Pirma, dantų implantacija yra dažnai mažiau traumuojanti procedūra nei krūminio danties šalinimas. O ar prieš šalinant dantį, mes atliekame kokius pvz. kraujo tyrimus. Yra tik kelios absoliučios kontraindikacijos , kai dantų implantacija negalima: Onkologiniams pacientams, kuriems buvo taikyta spindulinė terapija galvos srity, pacientams, kuriems atliekama chemoterapija, pacientams , kuriems neseniai buvo atlikta širdies operacija. Nerekomenduotina gali būti pacientams vartojantiems bisfosfonatus skirtus osteoporozei gydyti.


Ar reikalinga 3D kompiuterinė tomografija prieš dantų implantaciją

Pagrindinis tyrimas prieš dantų implanataciją yra klinikinė apžiūra burnoje ir panoraminė rentgeno nuotrauka. 3D kompiuterinė tomografija yra galima, bet nevisada reikalinga, todėl dažnu atveju yra perteklinis tyrimas. Panoraminė rentgeno nuotrauką parodo kaulo aukštį, kas yra pagrindinis parametras. Kaulo plotis yra stebimas apžiūrint ir čiuopiant burnos ertmėje. Jei kaulas plonas, nėra taip svarbu ar jis yra 2 ar 3mm. storio, nes tai neįtakoja implantacijos
technikos, nes ir taip yra aišku, kad reikės kaulo storinimo. Vėl gi, tai priklauso nuo gydytojo įgūdžių ir technikos. Jeigu galima išvengti 100 kart didesnės apšvitos, tai jos ir reikia išvengti. 3D tomografija paprastai atliekama, taikant skaitmeninę ar gidinę implantacijas, sudėtingesniais atvejais nustatant alveolinio nervo ir viršutinio žandikaulio sinuso anatomijas.


Kaip dedami dantų implantai

Implantacija prasideda nuo vietinės nejautros. Su specialių grąžtelių pagalba yra suformuojama implanto ložė kaule ir dantų implantas įsukamas trūkstamo danties projekcijoje. Jei reikia žaizda yra susiuvama.


Dantų implantacijos trukmė

Vieno implanto įsukimo operacija įgudusiam chirurgui paprastai vidutiniškai trunka apie 5-10min. Kalbame apie pačią procedūrą neskaičiuojant nejautros. Daugiau laiko užima
susiruošimas, dokumentų pasirašymas, receptai, instrukcijų išklausymas po operacijos.


Ką reikėtų žinoti po dantų implantacijos operacijos - Atmintinė

1.Antibiotikus, kuriuos išrašė gydytojas, naudoti privaloma.
2. Maudimas ar skausmas po procedūros yra normalu ir pasireiškia labai individualiai. Paprastai jį numalšinti užtenka skausmą ir uždegimą mažinančių vaistų (ibuprofenas, ibumetinas ir t.t.) Svarbu atsiminti, kad skausmo simptomus gygytojas vertina ne anksčiau kaip po savaitės. Todėl nusiskundimai pvz., kad man skauda po 3 ar 4 dienų yra niekaip nevertinami. Vienintelė pagalba yra pakeisti vaistus nuo skausmo.
3. Poopercinis tinimas- tai nėra komplikacija. Tinimas yra normali audinių reakcija į traumą, pakraujavimą. Paprastai tinimas didžiausias būna 2-4 dienom po operacijos ir vėliau mažėja. Todėl jeigu pirmą dieną po operacijos patinote , o antrą ar trečią dieną patinote labiau, tai yra normalu. Jeigu apart dantų implanto yra atstatomas kaulas, didesnis ar mažesnis tinimas visada bus. Tinimo prevencijai patartina šaldyti žandą tą pačią dieną po operacijos.
4. Žaizdos gijimą gali vertinti tik operavęs gydytojas ir neanksčiau kaip po savaitės. Iki to laiko galime tik stebėti. Nereikia kreipti dėmesį į žaizdos išvaizdą. Ji neprivalo jums patikti. Atminkite, kad žaizdos burnoje, kur pastoviai drėgna atrodo kitaip nei odoje. Galite matyti paburkusias ryškiai raudonas ar cianotiškas dantenas žaizdos kraštuose. Taip pat galite matyti daug balkšvo apnašo. Tai- fibrinas, kuris reikalingas audinių regeneracijai. Pacientai dažnai jį maišo su pūliais.
5. Paprastai gydytojas paskiria vizitą siūlų išėmimui. Tai nereiškia , kad iki to laiko visi siūlai privalo išbūti burnoje. Kaikurie gali atsipalaiduoti ir iškristi tą pačią dieną. Dažniausiai tai neįtakoja galutinio rezultato, todėl nereikėtų to sureikšminti. Žaizda antrą kartą nesiuvama.
6. Jeigu, praėjus savaitei, geriate vaistus nuo skausmo nes jums sunku užmigti, skausmas po savaitės tik didėja, reikia pasirodyti operavusiam gydytojui ar bent su juo susisiekti.
7. Jeigu implantas yra įsuktas su gijimo galvute, t.y. jūs matote virš dantenų išsikišusią detalę, negalima jos čiupinėti ir sukinėti mažiausiai 2 mėnesius. Nors ji ir nesusikanda, stengtis toje vietoje nekramtyti kieto maisto. Sukinėti gijimo galvutę gali tik jus operavęs chirurgas arba jo leidimą gavęs kitas gydytojas. Todėl, jeigu jaučiate, kad detalė virš dantenų kliba arba kažkas iškrito, pirmiausia susisiekite su savo gydytoju. Nufotografuokite, kas iškrito ir atsiuskite foto. Jokiais būdais nebandykite patys prisukinėti ar dar blogiau ( gyvenantys užsienyje ar kitame
mieste) kreiptis į kitą gydymo įstaigą. Nepraėjus 2 mėn., stipriai veržiant gijimo galvutę, galime
išjudinti implantą.
8. Tais atvejais, kada yra dėtas dirbtinas kaulas, pirmas savaites pro žaizdos kraštus gali išlysti viena kita balta kaulinė granulė. Kartais šios smulkios kaulinės kruopelės gali pasirodyti ir po 2 ir daugiau metų. Jų perteklius tiesiog pašalinamas keliais instrumentų prabraukimais.
9. Kraujavimas po dantų implantacijos galimas jei buvo šalinta vienas ar daugiau dantų, tap pat jeigu implantas įsuktas su gijimo galvute arba dėta dirbtino kaulo. Atminkite! Geriau krešuliai burnos ertmėje nei krešuliai po žaizda. Kraujavimo prevencijai ant žando dedamas šaltis, o ant žaizdos švarios medžiagos tamponas ,( pvz. binto gumulėlis ) kuris sukandamas.


Dantų implantacijos kaina: kiek kainuoja dantų implantai ir kodėl kainos skiriasi


Kas gali lemti kainų skirtumus:
1. Vilniuje esančios žinomesnės klinikos dantų implanatcijos kaina paprastai didesnė lyginant su provincijoje veikiančios klinikos tos pačios procedūros kaina;
2. Priekiniai dantų implantai estetinėje zonoje gali kainuoti daugiau;
3. Gydytojo kompetencija ir patirtis;
4. Įtartinai žema kaina gali slėpti neįvardintus siurprizus ( pvz. nebūtini brangūs tyrimai prieš procedūra, brangi gijimo galvutės įsukimo procedūra, aukštesnės protezavomo ant implantų kainos);
5. Klijentų pritraukimo įvairios akcijos; manipuliacinė nuolaidų akcija, kai nurodoma pradinė nereali kaina;
6. Naudojami smulkių gamintojų implantai. Žinomų kompanijų brangesni implantai gal ir nepasižymi geresniu prigijimu, bet turi didesnį spektrą protezinių sprendimų, tikslesnes ir kokybiškesnes protezines detales;
7. Nemenkas kainų skirtumas gali atsirasti ir dėl atvejo sudėtingumo. Pvz. pavienė implanatcija su kaulo atstatymu kainuos brangiau nei be papildomų procedūrų 2023 met vidutinė dantų implantacijos kaina be vainikėlio Vilniuje yra apie 700 eur;
Bendrai paėmus, dantų implantacijos kaina per paskutinius dešimt metų kito mažiausiai lyginant su kitomis odontologijos procedūrų kainomis.


Ar kompensuojami dantų implantai?

Valstybinė ligonių kasa (VLK) išskiria šias žmonių grupes , kuriem priklauso kompensacija už dantų protezavimą. 1. Vaikai iki 18m. 2. Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius 3. Asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais 4. Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Kadangi dantų implantacija dažnu atveju yra vienintelis sprendimas, todėl ar kompensuojami dantų implantai, atsakymas būtų taip. Šiuo metu suma skiriama protezavimui, į kūrį patenka ir implantacija, pensijinio amžiaus žmonėms gali svyruoti nuo 670 iki 2062 eur., vaikams iki 18m. nuo 342 iki 2062eur. Vilniuje esanti klinika Pilėnė yra sudariusi sutartis su ligonių kasomis, todėl gauti kompensuojamas paslaugas galite ir pas mus. Detalesnė informacija kaip gauti kompensaciją yra pateikiama atskiroje mūsų internetinio puslapio skiltyje.


Geriausi dantų implantai

Klaidingai manoma, kad dantų implanto gamintojas yra lemiamas sėkmingos operacijos veiksnys. Svarbiausia yra gydytojas jo patirtis, įgūdžiai. Teisingas implantacijos suplanavimas, dantų implanto tipo parinkimas, implanto ložės kaule suformavimas esant plonam, kietam kaului, mokėjimas pašalinti dantį, kaulo atstatymas, minkštųjų audinių apie implantą formavimas, kokybiškas implanto suprotezavimas- tai keletas veiksnių, kurie yra daug svarbesni už “ Geriausią dantų implantą”. Pasauyje yra daug implantų gamintojų virš 300. Vieni labiau žinomi kiti mažiau. Jei kalbėtume tik apie implanto prigijimą, tai didelio skirtumo tarp jų nebūtų. Ir jei anksčiau didieji gamintojai turėdavo kokybinį pranašumą protezavimo detalėse, tai dabar skirtumai nėra tokie akivaizdūs. Būna , kad ir smulkūs gamintojai turi tam tikrų patogių sprendimų specifinėse situacijose. Todėl tvirtinti, kad kažkurie implantai yra pranašesni už kitus mes negalime. Pvz Lietuvoje populiariausi šveicariški dantų implantai Straumann, korėjietiški Megagen, Osstem, Neobiotech, švediški Nobel, braziliški Neodent, vokiški Ancylos ir kt. visų nesuvardinsi. Kainos jų gali skirtis, tačiau tai ne rodiklis.


Klaidininati reklama apie dantų implantus

Šiais laikais kai socialinė reklama sėkmingai naudojama naujų klientu paieškai kai kurie marketinginiai triukai odontologijoje ne visada yra korektiški ir kartais yra tiesiog akių dūmimas ir pacientų mulkinimas.
Pastebejau, kad vis dažniau konsultacijose reikia kalbėti ne ką reikia daryti, bet ką reikia nedaryti, argumentuoti kodėl taip negalima daryti. Kai žmogus neturi specifinių žinių juo labai lengva manipuliuoti.


1. Implantacija be pjūvio

Nuo to laiko kai išrasta dantų iplantacija, atsirado ir implanatcija be pjūvio. Ir joks čia ne naujas ar pažangus metodas. Norint įgrežti medvarštį į sieną, tapeto atplešti nebūtina. Bet koks implantuojantis gydytojas noriai įsuks implantą be pjūvio, nes tai yra lengviau. Kodėl tada to nedarome dažnai ir kur slypi populizmas?
1.1. Žandikaulių paviršiai, į kuriuos gręžiami implantai, nėra kažkokios kvadratinės kaladės ar stalai. Ir tokiu atvejų, kad būtų galima saugiai per gleivine įgręžti implantą yra vienetai. Žodis saugiai visų pirma reiškia , kad implanto ilgalaikė prognozė būtų gera t.y. kaulinės sienos aplink implantą būtų pakankamai storos. Taigi, jei kalbama apie kažkokį kaulo atstatymą, šis metodas automatiškai netinka. O tai 90% visų atvejų.
1.2. Dažnai reklamose skaitome : "nereikia kaulo atstatymo procedūros". Atsiprašau. Kam šitos procedūros nereikia? Jūsų kaului? Nes jis, naudojant bepjūvę implantaciją, staiga pasidarė storesnis :) Ar tiesiog teisingiau turėtų būti parašyti, kad neįmanoma ją atlikti, nes implantacija be pjūvio.
1.3. Dažnai reklamose kaip argumentas minimas, kad implantacija be pjūvio atliekama labai greitai pvz. per 15 min. Visų pirma paprasta implantacija su pjūviu netrunka ilgiau nei 10 min. Kitas dalykas , kad atlikti implantacija “šiuolaikiškai” ,kaip nurodoma reklamose, mums reikia pasigaminti specialų gidą, o kad jį pasigaminti reikia pasidaryti 3D kompiuterinę tomografiją. Tai kur čia tas greitis? Nekalbant, kad tai didins kainą ir reikės bereikalingai atlikti 100 kart didesnę apšvitą.
1.4. Sakoma, kad nebus patinimo ir nebus skausmo. Vėl gi nutylima, kad tais atvejais, kai nereikia dėti papildomai kaulo, po klasikinės implantacijos su pjūviu taip pat niekad nebus patinimo. Dėl skausmo, tai absoliutus melas. Skausmą sukelia ne susiūta žaizda. Beja įsuktas implantas “be pjūvio” tai taip pat žaizda. Skausmas dažniausiai susijęs su dideliu spaudimu į kaulinį audinį arba sunkia kauline osteointegracija (liaudiškai sunkiu prigijimu).
1.5. Nevisada aklai galima pasitikėti rentgenu. Medikai juokiasi, kad tai šešėlių mokslas. Kalba eina apie implantą, kuris turi tarnauti visą gyvenimą. Chirurgas turi būti tikras, kad padarė viską ką galėjo geriausiai. Tačiau tik matydamas gyvai “nuogą” kaulą, gydytojas maksimaliai tinkamai parinks reikiamą implantą ir įsuks ten kur reikia.
1.6. Painiojama vienmomentė implantacija su implantacija be pjūvio. Vienmomentė implanatcija yra atliekama iš karto po rovimo ir čia svarbiausia dalis yra pats rovimas. Natūralu, kad išrovus dantį, ir sukant implantą, pjūvio paprastai atlikti nereikia. Taigi, indikacijų, kada galima atlikti bepjūvę implantaciją yra nedaug ir tikimybė, kad ją galės atlikti yra daug mažesnė nei jūs galvojate.

 


2. Implantacija su mikroskopu arba mikroskopinė implantacija

Jeigu žmogus negali matyti rankoje implanto ar įžiūrėti tarpo tarp dantų, tuomet pirmiausia jam reikalingi akiniai. Atliekant dantų implantaciją yra labai svarbu matyti visą burnos ertmę, kad gerai įvertinti implanto kryptį ir implanto santykį su aplinkiniais audiniais. Taip pat svarbu stebėti ir patį pacientą (žmonės kartais neišsiduoda kai pradeda jaustis prastai). Jau nekalbant apie procedūros greitį. Mikroskopas mums leidžia matyti labai smulkias detales, bet nerodo, kas vyksta aplink, todėl ši priemonė labiau tinkama gydant dantų kanalus ar šlifuoti dantis . Dantų implantacijoje mikroskopas daugiau maišo nei padeda. Todėl traktuotinas tik kaip įmantrus pavadinimas su dirbtino unikalumo prieskoniu, įtakojantis ne rezultatą, o operacijos trukmę (darant ją ilgesne, bet ne saugesne).


3. Dantų implantacija su sedacija

Pirmiausia, kaip minėjau anksčiau, paprasta vieno danties implantacija trunka apie 5-10 min. Tai yra tolygu nesudėtingam rovimui. Antra, sedacija t.y. intraveninė nejautra, ir tai nėra švęstas vanduo leidžiamas į organizmą. Liekamieji reiškiniai ar vėlyvosios komplikacijos po odontologinių sedacijų yra anesteziologų paskaitų temos. Trečia. Pacientas paprastai operacijos metu yra mūsų pagalbininkas. Pasukdamas galvą, labiau išsižiodamas jis prisideda prie geresnio matomumo burnoje tuo pačiu ir operacijos greičio. Ketvirta. Kai pacientas yra nesąmoningas ar dalinai sąmoningas kyla didesnis smulkių implanto detalių aspiracijos pavojus. Penkta. Procedūros kaina vidutiniškai pabranksta per 300 EUR. Mano manymu kartais šia papildoma paslauga yra spekuliuojama ir ji yra įperšama be jokių rimtų indikacijų. Galimos Indikacijos: didelės apimties implantacijos procedūra pvz. bedantis žandikaulis; all-on-4, paniška paciento baimė. Iš patirties sakau, kad ir didžiausius bailius galima sėkmingai išgydyti nuo odontologo baimės ir tai turėtų būti tikslas, kuris leistų pasirinkt geriausią sprendimą.


4. Skaitmeninė implantacija. Gidinė implantacija

Dar vienas marketinginis perliukas. Kol kas dar neatsirado tokia technologija, kai implantai būtų įsrėgiami roboto. Visur yra reikalings žmogaus akys ir rankos. Ir tik nuo žmogaus įgūdžių ir
patirties priklauso sėkmė. Šiandien galime nuskenuoti paciento burną, padaryti 3D kompiuterinę tomografiją ir jeigu turime pakankamai kaulo (kas retai pasitaiko) bedantėje burnoje pasigaminti implantacijos gidą su menamomis implantų pozicijomis, todėl, įsukus implantus, galime pasigaminti laikiną tiltą (laikinus dantis) dar prieš implantacijos procedūra. Taigi, technologija brangi nes reikalauja papildomų tyrimų, papildomų priemonių ir vertinga gali būti bedačiams pacientams ir tik tiems kurie turi pakankamai kaulo. Ši technologija pabrangina procedūros kainą vidutiniškai 1500-2000 eurų. pvz. jeigu bedančio žandikaulio implantacija all-on-4 su laikinais dantimis, kurie bus uždėti po kelių dienų kainuotų apie 4000-4500eur. tai skaitmeninės implantacijos pagalba tvirtinant laikinus dantis iš karto po procedūros kaina būtų 5500-6500 EUR. Bedantis žandikaulis arba vienos pusės bedantis žandikaulis gali būti rimta indikacija (priežastis) taikyti skaitmeninę implantaciją. Visa kita yra perteklinis technologijos naudojimas, nesukuriant realios naudos. pvz. trūkstant vieno ar kelių dantų, patyręs gydytojas implantus įsuks teisingai ir be papildomų gidų, o laikinus dantis jeigu jų tikrai reikia, esant nedideliam defektui galima pagaminti ir paprastesniu būdu. Šiuo metu yra tendencija, kai skaitmeninės implantacijos pavadinimas reklamose naudojamas, nors realiai ji neatliekama. Paprasčiausiai yra nuimamas skaitmeninis atspaudas intraoralinio skenerio pagalba ir laboratorijoje yra pagaminamas implantacinis gidas (priemonė parodanti implanto poziciją), bet ne laikini dantys. Tai ne skaitmeninė implantacija, o tiesiog skaitmeninis antspaudas. Ir tai yra klaidinanti reklama. Paprastai pasitelkiamas argumentas “tikslumas”, ir jis apibrėžia ne skaitmeninę implantaciją, o gidinę implantaciją. Gidinė implantacija yra sudėtinė skaitmeninės implantacijos dalis, bet dažnai tyčia sutapatinama. Kai gydytojas elementariose situacijose bando taikyti gidinę implantaciją, tai nevisada reiškia saugumą, o atvirkščiai…


5. Unikalus būdas atstatyti dantis “all-on-4” (viskas ant keturiu) metodika

Dažnai reklamose pabrėžiama, kad “atsirado būdas taikyti unikalų žandikaulio dantų atstatymo metodą “ visi ant ant 4 ”. Visų pirma, tai nei naujas būdas, nei technika. Pavadinimas “ all on 4” priklauso Nobel kompanijai, kuri daugiau nei prieš 10 metų išpopuliarino šį pavadinimą, įrodydama, kad 4 implantai dažnu atveju yra pakankamas skaičius, atstatyti 12-ai vieno žandikaulio dantų. Iki to laiko bedančiai žandikauliai taip pat buvo atstatinėjami skirtingais implantų skaičiais tame tarpe ir 4-iais implantais. Ir tai vyksta daugiau kaip 30 metų. Koks turėtų būti saugus implantų skaičius, turi nuspręsti gydytojas, nes kiekvieno žmogaus atvejis yra individualus ir priklauso nuo kaulo parametrų, amžiaus, sukandimo, laikino protezo parinkimo, finansinių galimybių ir t.t. Kitaip sakant, metodas turi būti parinktas pagal paciento atvejį, o ne atvejis turi būti pritaikytas prie metodo! Pvz. esant didelei kaulo atrofijai ar nepalankiai sinusų anatomijai, viršutiniame žandikaulyje atstatyti dantis “all on 4 “ metodu yra arba nesaugu ,arba tiesiog neįmanoma.


6. Zygomatiniai ir pterigoidiniai implantai

Tai specifiniai ilgi implantai, naudojami atstatyti viršutinio žandikaulio dantis, esant didelei kaulo atrofijai, kad išvengti sinuso pakėlimo operacijos. Gali pasirodyti kaip paprastesnė išeitis, norint išvengti kaulo atstatymo operacijos. Tai nėra tiesa. Pati sinuso pakėlimo operacija vidutiniškai trunka apie 30 min. ir yra saugi procedūra. (per 20 metų atlikus apie 1000 tokių operacijų nebuvo atvejo, kad būtų tekę kartoti operaciją ar būtų kažkas nepavykę). Todėl vien teiginys, kad pavyks išvengti sinuso pakėlimo operacijos atrodo keistas. O pati alternatyva naudoti ilgus implantus, kuriems įsukti reikalinga panaši operacija kaip sinuso pakėlimas atrodo dar keisčiau. Zygomatiniai implantai eina kiaurai per sinuso ertmę, todėl visada išlieka vėlyva sinusito komplikacijos rizika, nes sinuso ertmėje turime svetimkūnį nepadengtą kaulu. Tokį implantą, kurio vienas galas yra viršutinio žandikaulio alveolės kaule, o kitas kažkur prie akiduobės, norint išimti, būtų didelis iššūkis. Pterigoidiniai implantai - tai panašūs ilgi implantai tik jie sukami viršutinio žandikaulio gale protinių dantų projekcijoje. Paprastai tai daroma gidų pagalba, nes fiziškai pataikyti į siaurą kaulo ruožą be pagalbos būtų sunku. Vis tik nedidelis nuokrypis čia gali turėti skaudžių pasekmių, kadangi netoli praeina magistralinės kraujagyslės. Todėl vien pas faktas, kad tokia komplikacija galima turėtų būti kontraindikacija, nes kalbame ne apie gyvybę saugančią operaciją, bet dantų atstatymą. Zygomatinių ir pterigidinių implantų pagrindinis argumentas yra greitis, leidžiantis sutaupyti pusę metų, tačiau komplikacijų svoris ir rizikos, manau, yra per didelis dantų atstatymo kontekste.


7. Cirkonio implantai (biologiniai implantai)

Paprastai reklamoje pateikiami tokie argumentai kaip: a) labaiausiai atitinkantys natūralų dantį b) nesukelia jokių alerginių reakcijų c) netrikdo dantenų kraujotakos d) sumažina kaulo rezorbciją e) mažiau pritraukia bakterijas Visi šie teiginiai lengvai paneigiami. Fizikinės savybės cirkonį neleidžia panaudoti tokia apimtimi kaip titaną. Pvz. ploni cirkonio implantai, kurie naudojami estetinėje zonoje paprastai gali būti tik vienatūriai t.y. protezistas negali prisukti vainikėlio, kas yra didelis trūkumas. Plono diametro cirkonio implantų panaudojimas dėl to yra labai ribotas. Tai pat nevisos kompanijos turi dvitūrį plataus diametro implantą. Platus protezinių detalių spektras, naudojamas titanininiuose implantuose, cirkoninių implantų atveju yra labai sumažėjęs dėl cirkonio trapumo, todėl jie netinkami bedančių žandikaulių atstatymams ir didelės apimties tiltams. Vėlyvos komplikacijos taip pat mažai ištyrinėtos. Jau vien šie faktai turėtų neleisti cirkonio implantų pateikti kaip alternatyvos titaniniams. Kalbant apie menamą geresnę estetiką. Visi implantai yra sukami taip, kad būtų padengti kaulo, todėl jų paviršiaus mes nematome , o protezinė dalis (vainikėlis) įsisukanti į implantą ir suteikia visą estetiką. Titaninių implantų vainikėliai paprastai būna gaminami iš cirkonio keramikos. Todėl argumentas, kad su cirkonio implantais kažkas turėtų gautis gražiau yra nerimtas. Kaip anksčiau minėjau alergija titanui egzistuoja tik teoriškai lygiai taip pat teoriškai ji gali egzistuoti ir cirkoniui. Jeigu po operacijos dantenos sugija, reiškiasi ir kraujotaka yra nesutrikdyta. Be to dantenos turi sąlytį su vainikėliu, o ne su implantu. Šiuo metu vainikėliai yra gaminami iš cirkonio. Kaulo rezorbcija priklauso ne nuo medžiagiškumo, todėl tai neturi įtakos. Titanas bakterijų netraukia, bakterijas traukia apnašos ir gilios dantenų kišenės. Taigi, cirkonio implantai kol kas yra žymiai siauresnių indikacijų brangesnė alternatyva, neturinti jokių svarių pranašumų prieš titaninius implantus.

 

Dantų implantacijos kainos

Sužinokite, kokia yra dantų implantų kaina paspaudus čia

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu