Pasaitėlių plastika

Pasaitėlių plastika

 

Šios procedūros yra atliekamos gan retai be kompleksinio gydymo. Reikalinga ortodonto konsultacija. Vaikams Liežuvio pasaitėlio plastika atliekama itin retai, jei jis negali pasiekti gomurio liežuviu. Viršutinės lūpos pasaitėlio plastika gali būti atliekama tik sudygus priekiniems 6-iems dantims arba po ortodontinio gydymo.

Viršutinės lūpos pasaitėlio plastika

Storas ir žemai prisitvirtinęs lūpos pasaitėlis gali sąlygoti tarpą tarp priekinių centrinių kandžių. (diastema). Ar reikalinga lūpos pasaitėlio plastika, reiktų spręsti apie 9-11metus, kuomet laukiama nuolatinių viršutinių ilčių dygimo. Išdygus nuolatinėm viršutinio žandikaulio iltims, tarpas (diastema) paprastai užsidaro. Jeigu vis tiek neramu arba vienas iš tėvų turi diastemą, tokiu atveju reiktų kreiptis pas ortodontą maždaug apie 10-us metus. Gydytojas ortodontas įvertins ir jei reikia, nukreips lūpos pasaitėlio plastikai pas burnos chirurgą. Dažniausiai vien lūpos pasaitėlio plastika nesąlygoja diastemos užsidarymo - reikalingas ortodontinis gydymas. Todėl viršutinės lūpos pasaitėlio plastikai atlikti nurodymą gali duoti tik ortodontas.

Lūpos pasaitelio plastika nėra sudėtinga procedūra.
Mūsų klinikoje ji atliekma patyrusių specialistų (periodontologo, burnos chirurgo), naudojant lazerį. Tai užtikrina mažesnį kraujavimą procedūros metu ir geresnį gyjimą. Sunkesniais atvejais gali reikti keliū siūlių.
Gyjimo periodu nusiskundimų paprastai nebūna.
Speciali priežiūra - nereikalinga.

Viršutinės lūpos pasaitėlio plastika

 

Liežuvio pasaitėlio plastika (trumpas liežuvio pasaitėlis)

Trumpas liežuvio pasaitėlis yra paveldimas. Dažniausiai jis pastebimas: tik gimus, sutrikus mitybos funkcijai arba vėliau trukdant kalbos funkcijai.
Jis apriboja liežuvio judesius.

Nėra vieningos nuomonės, kada koreguoti trumpą liežuvio pasaitėlį. Atliekant kūdikiui, yra didelė tikimybė, kad procedūrą vėliau teks kartoti. Tinkamai, tai padaryti trukdo didelis pavojus sužeisti, be to, kūdikiui – skausminga.

Procedūra atliekama tik su pediatro ar logopedo siuntimu. Dažniausiai nuo 5 metų. Galima ir ankščiau, jei yra indikacijos.

Mūsų klinikoje, tai galima atlikti lazeriu, kas užtikrina saugumą, mažesnį kraujavimą ir nebūtina nejautra(esant plėvės tipo pasaitėliui). Siūti tokiu atveju nereikia.

Esant sunkiam laipsniui, kai pasaitėlis yra platus, siuvimas reikalingas, o tai atlikti mažamečiui gali būti sudėtinga arba reikalinga bendra nejautra.

Kiekvieną atvejį įvertiname individualiai.

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu