Dantų tiesinimas

Dantų tiesinimas

Jau nuo pačių seniausių laikų neatsiejama patrauklaus žmogaus dalis buvo sveiki, tiesūs bei gražūs dantys. Šiandien tai taip pat itin aktualus kiekvieno žmogaus rūpestis. Kreivi dantys dažniausiai neleidžia žmogui plačiai ir nevaržomai šypsotis – šypseną jis dažnai pridengia ranka. Visa tai sumažina žmogaus pasitikėjimą savimi, sukelia psichologines problemas. Tą gali išspręsti greitas dantų tiesinimas ortodontiniais aparatais, kitaip tariant, ortodontinis gydymas arba trumpiau - ortodontija.

Dantų tiesinimas – tai procedūra, sugrąžinanti estetiškos šypsenos vaizdą ir apsauganti nuo dantų dėvėjimosi, didesnio dantų gedimo, ankstyvesnio jų netekimo bei žandikaulio problemų ateityje.

Ortodontija – estetinės medicinos šaka, koreguojanti netaisyklingas dantų padėtis bei sąkandį, ji rūpinasi kad žandikaulio augimas ir dantų padėtis būtų sklandūs, o prireikus diagnuozuoja, koreguoja ar kitaip vykdo netaisyklingo sąkandžio ar dantų padėties prevenciją. Ortodontinio gydymo esmė yra dantų tiesinimo procedūra, kai pacientų netaisyklingos dantų padėtys ištaisomos ortodontiniais aparatais, kurie leidžia greitai pasiekti norimo rezultato. Ortodontinio gydymo dėka, pagerėja ne tik žmogaus dantų išvaizda, bet ir sumažėja dantų ligų tikimybė bei palengvėja tokie fiziniai procesai, kaip kramtymas, kalbėjimas.

 

Problemos, dėl kurių taikomas ortodontinis gydymas:

 • Asimetriškas sukandimas ir veidas
 • Kreivi ir/ar susigrūdę dantys
 • Gilus ar atviras sukandimas
 • Dantys dygstantys ne jiems skirtoje vietoje
 • Apatinio žandikaulio sąnario problemos.

Taisyklingam sąkandžiui ir dantų išsidėstymui burnoje įtakos turi nemažai veiksnių: genetinės priežastys, per anksti pašalinti pieniniai dantys, tam tikri įpročiai, pavyzdžiui, kvėpavimas per burną, netaisyklinga liežuvio padėtis ar rijimas. Mes galime pasiūlyti įvairių dantų tiesinimo būdų,  kurie koreguos netaisyklingas dantų padėtis, įpročius, sąkandį ir susigrąžins nepriekaištingai atrodančią šypseną.

   Ortodontiniai aparatai dantų tiesinimui: 

 • dantų breketai (tipai: metaliniai, liežuviniai (Harmony, Incognito), safyriniai (Inspire-Ice), beligatūriniai (Damon Q), keramikiniai);
 • dantų tiesinimo arba ortodontinės dantų plokštelės;
 • Invisalign kapos;
 • Treineriai;
 • Kiti papildomi ortodontiniai aparatai.

Ortodontinis gydymas pareikalauja nemažai paciento laiko ir energijos, o ortodontinės problemos ne visada išsprendžiamos paprastai. Nedideliems dantų padėties nukrypimams nuo normos gali būti taikomas greitas dantų tiesinimas, tačiau didesnė dalis visų atvejų pareikalauja tiek ilgesnio laiko nešiojant ortodontinius aparatus, tiek prižiūrint dantis juos dėvint, lankantis pas gydytoją ortodontą. Tačiau vengti apsilankyti pas ortodontą ar tiesiog susitaikyti su kreivais dantimis - nėra išeitis, į ortodontines problemas būtina atkreipti dėmesį, nes ilgainiui sąkandžio defektai ima progresuoti, dantys labiau dėvisi, atsiranda karieso ar dantenų ligų grėsmė, gali kilti rimtos smilkinio sąnario, kramtymo problemos, netgi kisti veido profilis.

   Mūsų privalumai:

 • Lazerinės kosmetinės odontologijos klinikoje „Pilėnė“ atliekame dantų tiesinimą įprastais breketais, Invisalign, Incognito ir kt.
 • Gydymo efektyvumui užtikrinti naudojame mikroimplantus, skeletines atramas, Acceledent ir kitas šiuolaikiškas technologijas.
 • Kiekvienas dantų tiesinimo būdas pritaikomas individualiai.
 • Nuolat atnaujiname savo žinias ir praktinius įgūdžius įvairiuose tarptautiniuose simpoziumuose bei stažuotėse.
 • Rūpinamės gražesne Jūsų šypsena.

Dantų tiesinimo ištakos Dantų tiesinimo ištakų randama net 1000 metų prieš Kristų. Susigrūdę, atsikišę dantys buvo problema net Antikos laikais. Pas Etruskus ir Graikus buvo aptikti primityvūs (tačiau teisingos konstrukcijos) dantų tiesinimo aparatai. Visa odontologija sparčiausiai pradėjo vystytis XVIII-XIX amžiuje, tuo pačiu atsirado ir aparatų reguliuojančių dantų padėtis. Šiuolaikinės ortodontijos pradininkais laikomi amerikiečiai Edward H. Angle ir Norman W. Kingsley. XX-ojo amžiaus pradžioje JAV pradėti ruošti ortodontai specialistai. Deja, Lietuvoje specialistai ortodontai pradėti ruošti tik XX-ojo amžiaus pabaigoje.

 

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu