Vienmomentė implantacija

Vienmomentė implantacija

Vienmomentė implantacija - procedūra, kai implantas įsukamas iš karto po danties pašalinimo.


Ilgą laiką buvo manoma, kad pašalinus dantį reikia palaukti 2-6 mėn. t. y. duoti kaului sugyti ir tik tada atlikti danties implantaciją. Dauguma gydytojų panašiai mąsto ir dabar. Prisipažinsiu, aš taip pat buvau vienas iš jų. Man atrodė, kad bandydami pagreitinti biologinius procesus, mes mažiname saugumą t. y. keliame implanto neprigijimo riziką, o estetinėje zonoje rizikuojame netekti natūralaus dantenų kontūro.
Jeigu ankščiau beveik niekada nesukdavau implanto iš karto po danties šalinimo, tai šiandien beveik visada tą darau. Kas pasikeitė?
Pradėkime nuo to, kad prieš 15 metų buvome labai atsargūs. Pvz. po danties implantacijos laukdavome 6 mėnesius, kai šiandien saugus terminas yra 3 - 4 mėn., o kai kada ir 1,5 mėn. Trumpiausias implantas būdavo 8 mm., kai dabar 4 mm. Minimalus implantų skaičius neišimamam protezui bedančiame žandikaulyje buvo 6, kai šiandien 4 (all on 4). Tai tik keli pavyzdžiai.
Dirbant ilgainiui pastebėjau, kad atlikus implanataciją iš kart po rovimo, mes ne tik kad nepadidiname implanto neprigijimo rizikos, bet ir galime lengviau išlaikyti natūralų dantenų kontūrą prie dirbtino danties. Be to sutaupome laiko, sumažiname procedūrų skaičių, o kartu ir kainą.


Pirmas pavyzdys

Paprasčiausia vienmomentę implanatciją atlikti prieškrūminių dantų srity.

 Antras pavyzdys

Vienmomentė implantacija krūminių dantų srity.

Daugelio retai naudojama dėl įsitikinimų ir chirurginių įgūdžių stokos.
Pacientams ji yra ypač naudinga. Krūminio danties pašalinimas dažnai kelia nemalonius prisiminimus ir dėl rovimo sunkumo, ir dėl skausmingo gijimo.
1. Apjungus danties šalinimą su implantacija mes išbraukiame vieną nemalonią procedūrą.
2. “Užkimšdami” išrauto danties alveolę implantu kaip “kamščiu“, mes smarkai sumažiname poroviminio skausmo ir komplikacijų riziką.
3. Nėra nei pjūvių, nei siūlių.
4. Išsaugojame natūralų dantenų ir kaulo reljefą, kuris yra linkęs sunykti po krūminio danties šalinimo.
5. Sutaupome nuo 2 iki 6 mėn.
6. Būsimas danties vainikėlis ant implanto paprastai būna itin panašus į natūralų dantį.
7. Visada pigesnė alternatyva nei dvietapė metodika.

26 krūminio danties šalinimas su implanatcija ir galutiniu protezavimu cirkonio keramikos vainikėliu CEREK

26,27 krūminių dantų šalinimas su implantacija ir galutinis protezavimas po 4mėn.

46d. rovimas, cistos pašalinimas ir implantacija kartu. Po 3mėn galutinis protezavimas CEREK

36d vienmomentė implantacija ir protezavimas po 3mėn. CEREK

 

Trečias pavyzdys

Vienmomentė implanatcija estetinėje zonoje ( priekinių dantų srityje)
Mokant teisingai vertinti kiekvieną individualų atvejį, tokia implantacija gali būti ypač naudinga atkuriant natūralią šypseną. Todėl jokiu būdu neleiskite šalinti priekinio danties, jeigu planuojate ten implantaciją. Visai nesvarbu ar likusi tik šaknis, ar dantis skausmingas, ar dantis lūžęs, ar pūliuoja pro dantenas ir t. t. Teisingiausias sprendimas beveik visada yra ŠALINIMAS KARTU SU IMPLANTACIJA.
Jeigu to mes neatliekame, alternatyva t. y. atidėta implantacija gali daug daugiau kainuoti dėl kaulo ir minkštųjų audinių netekimo, kas yra itin svarbu matomoje zonoje.

11 danties šalinimas kartu su implantacija ir tolimesnis protezavimas

Kitas labai svarbus faktorius tai - laikinas vainikėlis ant implanto. Bet ar mes visada galime ji uždėti? Galime, jei pasiekiame gerą pirminį implanto stabilumą. Tačiau rizika , kad pacienatas gali kažką kieto krimstelti per pirmą mėnesį ir išjudinti implantą, išlieka nemaža.
Taigi planuoti vienmomentę implantaciją reikia individualiai ir atsakingai.

Vienmomentės implantacijos privalumai:

  • Sutaupomas laikas
  • Mažesnė trauma
  • Gera implanto pozicija

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu