Burnos higiena

Burnos higiena

Profesionali burnos higiena - nuolatinė apsauga nuo ėduonies ir periodontito. Šias ligas sukelia bakterijos, kurios "įsikuria" ant danties paviršiaus ir dantenų vagelėje. Jos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius į rūgštis, kurios ardo dantų struktūrą. Ilgalaikės visiems žinomos pasekmės - dantų "skylės", dantenų ir aplinkinių audinių susirgimai, kuriems stipriai pažengus dantys prarandami. To galima išvengti kartu vykdant nuolatinę profilaktikos programą - profesionalią burnos, dantų higieną ir reguliarų kokybišką dantų valymą.

Prieš bet kokią dantų gydymo ar balinimo procedūrą pirmiausia būtina apsilankyti pas burnos higienistą, kad būtų pašalintoa dantų apnašos ir akmenys. 

Dantų akmenų valymas/šalinimas

Dantų akmenų valymas yra būtinas, kadangi nepašalinus – rizikuojate rimtomis burnos ertmės problemomis.

 • Akmenys dažnai tampa gingvito priežastimi;
 • Nenuvalyti dantų akmenys gali sukelti periodontitą;
 • Netinkamas dantų apnašų valymas iššaukia akmenis, o jie – karieso problemas;
 • Gali kilti intensyvus dantenų skausmas, atsirasti pūliniai;
 • Dantys gali pradėti pūliuoti, juos gali skaudėti, ilgainiui jie iškrenta;
 • Netinkamai atliekama dantų higiena lemia tinkamesnę terpę infekcijų vystymuisi, o tai veikia ne tik mūsų burnos ertmę, tačiau ir visa kūną. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad dantenų uždegimas gali daryti įtaką diabetui, širdies ligoms, net tapti jų priežastimi.

Burnos higienos procedūra, dantų akmenų šalinimas nuo dantų yra būtinas, kadangi jis gali užkirsti kelią dantų netekimui. Klaidingai galvojama, kad profesionali burnos higiena ir tuo pačiu akmenų pašalinimas nuo dantų reikalingas tik vyresnio amžiaus asmenims. Tikrai ne. Dėl netinkamai palaikomos burnos higienos bei daug cukraus turinčio maisto – vis jaunesni pacientai skundžiasi burnos ertmės problemomis įskaitant ir akmenis, kuriuos pašalinti yra būtina.

Gydytojai rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti maždaug kas 6 mėnesius.

Įvertinęs kiekvieno paciento būklę, specialistas, burnos higienistas gali rekomenduoti atlikti dantų higieną dažniau, pavyzdžiui, kas kelis mėnesius. Dažniausiai į tokią grupę patenka asmenys, kurie nešioja breketus, kuriems pradeda vystytis periodontitas ir tie kurie turi protezuotus arba implantuotus dantis.

Į profilaktikos programą (profesionali burnos higiena) Vilniuje esančioje mūsų klinikoje "Pilėnė" įeina:

 • Atidi dantų ir dantenų apžiūra intraoraline kamera ;
 • Kariesogeninės būklės ir dantenų susirgimų rizikos įvertinimas;
 • Profesionalus dantų nuvalymas;
 • Fluoro aplikacijos ar silantų uždėjimas.


Odontologijos klinikoje Pilėnė profesionalus dantų apnašų, akmenų valymas atliekamas kombinuojant Air-flow sistemą ir ultragarsinį skalerį, be to naudojamas lazeris, kaip pagalbinė priemonė. 

    'Air-flow sistema

Air-flow idealiai nuvalo minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą nuo dantų paviršiaus, vagelių, įdubimų ir tapdančių. Dantų higienai naudojami specialūs sodos milteliai su stipria vandens ir suspausto oro srove. Profesionali burnos higiena atliekama naudojant pažangią KAVO PROPHYFLEX 3 sistemą, kuri itin tausoja dantų paviršius ir dantenas. Labai efektyviai pašalinamas ant dantų susikaupusios dantų apnašos dėl rūkymo, juodos arbatos, kavos ar kitų dažančių maisto produktų vartojimo, dėl to po valymo dantys pašviesėja.

Dantų higiena nepelnytai sulaukia per mažai dėmesio, tad to rezultatas – ne tik prastai atrodantys dantys, tačiau net ir visiškas jų netekimas. Tiesa, net ir skiriant daug dėmesio savo dantims ir tarpdančiams kiekvieną dieną, vis tiek yra reikalinga apsilankyti pas burnos higienistą bent kartą per pusę metų, kadangi gydytojo atliekamos dantų higienos procedūros metu pašalinamos kietosios apnašos iš tų vietų, kurias nuvalyti dantų šepetuku arba siūlu dažnai yra labai sudėtinga. Ypač kuomet reikalingas dantų akmenų valymas. Jokiu būdu nebandykite aštriomis priemonėmis pašalinti akmenų savarankiškai, kadangi galite pažeisti emalį ir dantis pradės gesti, neliks nieko kito, kaip tik jį protezuoti.

Higieninis dantų valymas gali Jums padėti susigrąžinti sveiką ir gražią šypseną. Svarbiausia – lankytis pas specialistą reguliariai, kad išvengti dantų problemų ateityje.

Air-flow: Prieš ir Po

Burnos higienos įrankisNetinkama burnos higienaDantys po valymo

Burnos higienos įrankis, Netinkama burnos higiena ir Dantys po valymo

    Ultragarsinis skaleris

Ultragarsu yra pašalinami virš dantenų ir po jomis esantys akmenys, kietos apnašos, taip pat granuliaciniai uždegiminiai audiniai ir mikroorganizmai bei jų toksinai iš dantenų kišenių. Tokia profesionali dantų higiena būtina norint palaikyti sveikas dantenas ir periodontą, o esant uždegimams ar periodontitui - sustabdyti ir gydyti. Dantenų kišenės sterilizuojamos lazeriu.

Kaip atliekama dantų higienos procedūra?

Burnos higiena Vilniuje atliekama kruopščiai ir labai detaliai, nuvalomas kiekvienas dantis atskirai.

 • Higieninis dantų valymas pradedamas naudojant specialius instrumentus, kurie padeda pašalinti ant dantų paviršiaus likusias apnašas. Nebijokite – procedūra greita, neskausminga ir padedanti pasiekti ilgalaikį rezultatą.
 • Air-flow sistema, kaip jau minėjome, padeda pašalinti pigmentines dėmeles, kurios atsirado dėl kavos arba arbatos, kitų dažomųjų gėrimų, rūkymo. Dėmesio – tai nėra balinamoji funkcija, tačiau sistema išties padeda pašviesinti dantis.
 • Tuomet pašalinamos apnašos – dantys yra nupoliruojami specialia pasta, kuri nekenksminga dantims.
 • Baigus valyti burnos higienistas paaiškina, kaip reikia tinkamai prižiūrėti dantis, kokias priemones geriausia naudoti, atsako į visus pacientui iškilusius klausimus, tad pasinaudokite galimybe išmokti tinkamai prižiūrėti savo dantų būklę ir kartą per pusę metų apsilankius pas burnos higienistą nudžiugti teigiamu dantukų priežiūros vertinimu.

Profesionalią dantų higieną atlieka specialiai apmokytas specialistas - burnos higienistas. Jo užduotis yra rūpintis dantenų ir aplinkinių audinių sveikumu, mokyti pacientus taisyklingai prižiūrėti dantis bei dantenas ir, apskritai, supažindinti su visa burnos higiena ir svarba. Profesionalios burnos higienos seanso metu burnos higienistas patikrins dantų higienos būklę, nuvalys dantų apnašas ir akmenis, patars kaip taisyklingai valyti dantis, kokias priemones rinktis. Gera profesionali burnos higiena – pigiausias jūsų dantų gydytojas.

    Profesionali burnos higiena klinikoje Pilėnė. Kodėl verta rinktis mus?

 • Burnos higienos procedūras atlieka profesionali burnos higienistė, naudojanti visą spektrą įvairių instrumentų, medžiagų (specializuotus, jei burnoje yra implantų, atliktas estetinis plombavimas, protezavimas).
 • Kietasis ir minkštasis dantų apnašos nuvalomos naudojant vieną naujausių dantų apnašų šalinimo metodų „Air Flow“.
 • Dantų apnašos valymui “Air flow” metodu naudojame kalcio karbonato (Kavo Prophy Pearls) miltelius. Kavo Prophy Pearls miltelių dalelelės yra apvalios ir švelnios, todėl dantų apnašos nuvalomos nebraižant dantų emalio, tausojant minkštuosius burnos audinius.
 • Visos paslaugos suteikiamos konkurencingomis kainomis, siūlomos akcijos, kurių metu galite pasinaudoti urnos higienisto paslaugomis pigiau nei įprastai.

Profesionali burnos higiena Vilniuje “Pilėnė” – tai ne tik paslaugos, tačiau siekis padėti klientams išmokti tinkamai rūpintis savo dantimis ir kiekvieną dieną jiems skirti bent jau kelias minutes dėmesio. Dantų apnašų valymas gali būti atliekamas namuose, svarbiausia įsigyti reikalingas priemones, kurios padės sėkmingai pašalinti nešvarumus, taip pat, pasirūpinti Jūsų dantimis, padėti išvengti karieso sukeliamų ligų. Galiausiai, burnos higienos metu tinkamai išvalomi ne tik dantys ir tarpdančiai, tačiau ir liežuvis bei žandai ant kurių taip pat kaupiasi daug bakterijų galinčių sukelti nemalonų burnos kvapą bei įvairias sveikatos problemas, žaizdas ant liežuvio bei žandukų.

Tinkama burnos higiena prasideda nuo sprendimo reguliariai lankytis pas specialistą ir tuo pačiu pasinaudojus jo patarimais – tinkamai rūpintis savo dantimis.

 

Sužinokite, kokia yra burnos higienos kaina paspaudus čia.

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu