Dantų balinimas

Dantų balinimas

Dantų balinimas - tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų.

Dantų balinimas - paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną.

Dantų balinimas Vilniuje puikiai tinka visiems, kurių dantų spalva yra pakitusi.

Pasaulyje dantų balinimas tai nėra nauja procedūra. Vandenilio peroksidas balinti dantims pradėtas naudoti jau daugiau kaip prieš šimtą metų. Moksliškai dantų balinimas vandenilio peroksidu pirmą kartą buvo pasiūlytas JAV odontologo Westlake 1895 "American Journal of Dental Science".

Išbandyta daugybė įvairių medžiagų dantų balinimui, bet ligi šiol neatrasta nieko geriau už "seną gerą” vandenilio peroksidą arba karbamido peroksidą (silpna vandenilio peroksido forma). Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams iš esmės naudojama ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingų atmainų ir stiprumo. Daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. Nors yra daug mitų apie dantų balinimo kenksmingumą, jie neatitinka tiesos, net atvirkščiai - tai saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra. Be abejo, dantų balinimas turi būti atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, prieš tai būtinai turi apžiūrėti balinimo specialistas odontologas. Šiai dienai 92% JAV pacientų balinasi dantis.

Kodėl dantų spalva kinta ir kaip ją išsaugoti?

Pirmiausia verta paminėti, kad kai kurių asmenų kaulo spalva yra tamsesnė. Tokiu atveju labai nubalinti dantukų, tai yra pašviesinti kaulo, neverta, kadangi rezultatas nebus natūralus. Žinoma, tai nereiškia, kad galima nesurūpinti dantimis. Skirkite jiems tiek dėmesio, kiek reikia, kad jie būtų sveiki. Tuomet bus ir gražūs. Pigus dantų balinimas dažniausiai reikalingas dėl kasdieninių maisto produktų, kuriuos vartodami mes keičiame dantukų spalvą. Didžiausi dirgikliai: kava, juoda arbata, raudonas vynas, cigaretės, limonadai, saldainiai ir kiti panašūs maisto produktai. Tiesa, jie kenkia ne tik Jūsų dantų spalvai, tačiau ir patiems dantims. Reguliariai atliekama burnos higiena gali kiek sumažinti pakitusią spalvą. Visgi, jeigu reguliariai neskyrėte laiko dantų priežiūrai ir higienai – tokiu atveju dantų balinimas Vilniuje yra geriausias pasirinkimas.

Žinoma, dantys keičia spalvą ir dėl prastos burnos higienos. Netinkamai pašalinus apnašas “dedasi” akmenys, ant dantų matyti juodos dėmelės. Todėl, rekomenduojame skirti dėmesio ir emaliui, vartoti vitaminus, taip pat, vengti medžiagų, kurios kenkia dantukams, pavyzdžiui, fluoro nuo kurio silpnėja dantų emalis.

    Dantų balinimo būdai:

Klinikoje Pilėnė taikomos dviejų tipų dantų balinimo procedūros:

  • dantų balinimas kapomis (namuose)
  • dantų balinimas lazeriu (kabinete)

Tiek dantų balinimas lazeriu, tiek kapomis yra geri ir efektyvūs, bet balinimas kapomis reikalauja daugiau pastangų ir kantrybės, o gydytojo kabinete užtenka vieno vizito. Tačiau dantų balinimas lazeriu yra maždaug dvigubai brangesnė procedūra nei dantų balinimas kapomis namuose. Visgi, bet kurios dantų balinimo priemonės padės pasiekti norimą rezultatą, tai yra, pašviesinti dantų spalvą, suteikti jiems natūralumo.

Rūkymas, kava, arbata, raudonas vynas, įvairūs dažantys maisto produktai ilgainiui balinimo efektą sumažina. Todėl po dantų balinimo lazeriu pacientui padaromos kapos gauto atspalvio palaikymui. Užtenka 1 kartą per pusmetį užsidėti kapas 3 valandoms ir galėsite ilgai džiaugtis nuostabia šypsena.

Yra ir kitokių dantų balinimo būdų - spec. juostelės, lakai, balinančios pastos ir pan., bet tai mažiau efektyvūs būdai. Balinančios dantų pastos nuvalo apnašą nuo danties paviršiaus, tačiau chemiškai nebalina. Taigi tiek balinančios pastos, tiek profesionalus nuvalymas gali pašalinti spalvotą apnašą nuo dantų ir dėl to jie gali pašviesėti, tačiau tai nėra dantų balinimas. Norint danties atspalvio pokyčio, reikia balinti chemiškai.

Paprastai peroksidas efektyviai pašviesina dantis, tačiau stebuklingų balinimo būdų, kurie visiems užgarantuotų sniego baltumo dantis, nėra. Dantų balinimo efektas visada būna individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies. Pasitaiko atvejų, kai dantis balinimui pasiduoda sunkiai.

Kada negalima balinti dantų?

Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Pieniniai dantys nėra balinami, nerekomenduojama balinti ir tiems, kurių dantenos labai jautrios, taip pat, nebalinami ir protezuoti dantys. Jeigu sergate periodontitu – tokiu atveju pirmiausia reikia susitvarkyti su šia burnos ertmės problema, išgydyti ją ir tik tokiu atveju kreiptis į odontologijos kliniką, kuri teikia dantų balinimo paslaugas. Reikia žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, tad po balinimo gali tekti keisti arba koreguoti. Jeigu galvojate, kad dantų balimas namuose Jums reikalinga paslauga – būtinai pasitarkite su odontologu, kuris įvertinęs Jūsų fizinę būklę suteiks rekomendacijas.

    Mūsų privalumai:

  • Nors specializuojamės lazerinėje odontologijoje – lazerines procedūras siūlome tik tada kai reikia, o ne tada, kada galime, pateikiame alternatyvas.
  • Vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjome teikti dantų balinimo paslaugą (nuo 2004 m.)
  • Esame išbandę kone visus dantų balinimo būdus bei atsirinkę tai, kas efektyviausia ir saugiausia.
  • Gydytojai ne tik prieš balinimą paaiškinama, kaip atliekama procedūra, kad pacientas žinotų ko laukti, bet ir po procedūros pakonsultuoja kaip toliau prižiūrėti dantis, kokia turi būti kasdieninė burnos higiena, kad efektas išsilaikytų kuo ilgesnį laiko tarpą bei, žinoma, tuo pačiu, kad dantys būtų kuo sveikesni.
  • Pageidaujantiems greitesnio efekto – dantų balinimas lazeriu atliekamas vieno vizito metu , prilygsta dviem savaitėms balinimo namų sąlygomis. Balinimas lazeriu tai - maksimaliai greitas balinimo būdas, nes balinimo gelis ant dantų būna tik 20 minučių, nes lazeris pagreitina cheminę reakciją ir sutrumpina danties šviesėjimo procesą.
  • Dantų balinimas kaina – konkurencinga! Norime, kad kiekvienas svajojantis apie nuostabius dantis – galėtų tokius turėti, tad pas mus dantis išsidalinsite pigiai, tačiau tikrai ir kokybiškai.

Klausimai-atsakymai apie dantų balinimą>>>

Kaip prižiūrėti dantis po balinimo procedūros?

Po dantų balinimo dantukai bus gražūs ir sveiki. Tiesa, ilgainiui dėl mitybos dantys vėl praranda savo baltumą, tad kaip jau minėjome, rekomenduojame naudoti kapes, kad pavyktų džiaugtis balta šypsena. Papildomai siūlome vengti tų maisto produktų, kurie turi dažomųjų savybių ir kuriuos aptarėme anksčiau. Vietoj raudono vyno geriausia rinktis baltą, kavą arba juodą arbatą galima gerti per šiaudelį, rekomenduotajame išvis atsakyti limonadų, kuriuose daug cukraus. Jie kenkia ne tik Jūsų dantų išvaizdai, tačiau ir patiems dantukams. Taip pat siūlome rinktis kuo natūralesnę dantų pastą, vengti tokios, kurioje yra labai daug fluoro. Dėl tinkamiausių dantų priežiūros priemonių pasirinkimo visada galite pasikonsultuoti su odontologu. Taip pat reguliariai atlikite burnos higieną, geriausia – kartą per pusę metų. Žinoma, ir pats kasdieninei burnos higienai skirkite kuo daugiau dėmesio: valykite dantis du kartus per parą, naudokite burnos skalavimo skystį, kadangi jis pasieks tas apnašas, kurias pasiekti su dantų šepetuku yra sudėtinga. Taip pat du kartus per metus apsilankykite pas odontologą, kad jis apžiūrėtų Jūsų dantis, įvertintų, ar nėra įtrūkimų bei skylučių, kurias reikia gydyti.

Sužinokite, kokia yra dantų balinimo kaina paspaudus čia.

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu