Dantų vainikėliai

Dantų vainikėliai

Pažeistus dantis reikia gydyti kuo greičiau, kol problema nepagilėjo ir jų nepadaugėjo. Viena iš geriausių galimybių – ant nuskilusio, įtrūkusio ar nusidėvėjusio danties tarsi kepuraitę uždėti dantų vainikėlį.

Dantų vainikėliais atstatyti dantys savo išvaizda nė kiek nesiskiria nuo natūralių dantų, o jų uždėjimas leidžia išvengti rimtų burnos ertmės ar žandikaulių problemų ateityje.

Ši technologija taikoma dengiant dantis, kai jie yra nuskilę, įtrūkę, nusidėvėję, kai jų spalva per daug pakitusi arba jų išsidėstymas yra netaisyklingas ir gali neigiamai paveikti kitus silpnus dantis.

Dantų vainikėlis – dirbtinis tokio paties dydžio, spalvos bei formos kaip ir natūralus dantis dangalas, apgaubiantis pažeistą paviršių, sutvirtinantis ir apsaugantis jį nuo lūžimo, kitų traumų. Pacientui jis dedamas padarius skaitmeninę rentgeno nuotrauką. Kai kuriais atvejais atliekamas ir šaknų kanalų gydymas.

Dantų vainikėliai, apgaubdami visą dantį, pilnai uždengia matomą danties dalį nuo dantenų krašto. Keraminiai vainikėliai yra atsparūs kramtymui, neskyla, nelūžta ir garantuoja estetišką vaizdą.

Ortopedinio gydymo arba protezavimo metu pažeistas paciento dantis yra užšaldomas ir ruošiamas paruošto vainikėlio uždėjimui. Po šios procedūros padaromas danties atspaudas, pagal kurį laboratorijoje dantų technikas ruošia individualų danties vainikėlį. Kai kuriais atvejais gydytojas-odontologas gali uždėti laikiną vainiką. Laikini dantų vainikėliai tarnauja iki nuolatinio vainikėlio pagaminimo. Pastarųjų išvaizda ir savybės yra labai panašios į tikruosius žmogaus dantis.

Laikiną danties vainikėlį reikia keletą savaičių kiek pasaugoti, nes jis yra gana trapus. O ilgus metus tarnaujantys dantų vainikėliai reikalauja tokios pačios priežiūros, kaip ir natūralūs žmogaus dantys. 

   Gydymo dantų vainikėliais privalumai:

  • apsaugo dantį, kuris turi išlikusią nedidelę dalį plombos;
  • apsaugo po dantų šaknų kanalų gydymo;
  • atstato pažeistus dantis;
  • užtikrina gražią šypseną;
  • yra pritaikyti tvirtam breketų ar protezų laikymuisi.

Dantų vainikėlio kaina daugiausia priklausys nuo to, kokios medžiagos vainikėlio atstatymui bus pasirinktos. Geriausią sprendimą būtent Jums pasiūlys gydytojas konsultacijos metu.

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu