Kaulo atstatymo operacijos

Pagrindinė problema dantų implantacijoje - kur sukti implantą, kai trūksta kaulo? Atsiradus implantacijai ir jai tobulėjant, atsirado ir tobulėjo įvairios kaulo atstatymo metodikos. Pradžioje visos šios procedūros buvo be galo radikalios. Pvz. buvo imama dalis šonkaulio ar klubakaulio ir fiksuojama žandikauliuose. Operacijos būdavo labai sudėtingos, pooperacinis laikotarpis – užtrukdavo, komplikacijų tikimybė būdavo labai didelė.

Tobulėjant biomedicininėmis technologijoms rinkoje atsirado dirbtinis kaulas. Jis gaminamas įvairiais pavidalais - granulėmis , kauliniais blokeliais, skystu pavidalu. Tokio kaulo gamybai yra naudojamos skirtingos medžiagos: dirbtinės neorganinės, gyvulių kaulas ir kita. Pagal medžiagas iš kurių pagaminta kaulas skirstomas į sintetinį, ksenogeninį ir alogeninį.

Tokios operacijos, kaip nuosavo kaulinio bloko paėmimas iš apatinio žandikaulio šakos, ir fiksavimas kitoje žandikaulio vietoje vis dar laikomos auksiniu standartu, tačiau pastaruoju metu vis rečiau atliekamos. Šią sudėtingą operaciją, (tiek techniškai, tiek ir dėl pooperacinio laikotarpio komplikacijų) baigia pakeisti atsiradusios naujos metodikos.

Kada reikalingas kaulo atstatymas?
Kai norint įsriegti implantą:

  • Neužtenka kaulinio aukščio. Pvz. sinuso pakėlimo operacija
  • Neužtenka kaulinio storio
  • Kuomet turime dalinai atsidengusį implantą.
  • Estetinėje zonoje norint užtikrinti kaulinio audinio stabilumą.
  • Tik išrovus dantis, reikalingas stabilus kaulinis kontūras

Kaulo atstatymas

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu