Kaulo atstatymo operacijos

Dantų implantacija ir kaulo atstatymas, kitaip dar kaulo priauginimas ar augmentacija, yra du neatsiejami dalykai.
Kas atsitinka netekus danties? Kaulas dengiantis jo šaknį ilgainiui sunyksta. Kiekvienu atveju skirtingai. Per pirmus metus po danties pašalinimo įvyksta didžiausias kaulo netekimas. Kita tirpimo banga yra susijusi išimamų protezų nešiojimu.

Dėl ko mums reikia atstatinėti kaulą?

Visų pirma dėl geros ilgalaikės implanto prognozės. Implantas turi būti kaule, ne šalia jo.
Antra, kaulas reikalingas, kaip karkasas, palaikyti minkštuosius audinius. Netekus kaulo dantenų apimtis taip pat sumažėja. Tai ypatingai svarbu estetinėje zonoje, kuri matoma šypsantis.

Kaulo netekimas būna dviejų krypčių. Vertikalus ir horizontalus.

Esant vertikaliam, mes galime pasirinkti tiesiog trumpesnį implantą ir kaulo neaugmentuoti. Bet, jeigu kaulo aukštis mažesnis už trumpiausią implantą , tada sukti trumpą implantą biomechaniškai yra per daug rizikinga. Kai trūksta pločio, galime paimti ploną implantą, bet ne visada kaulo pakanka ir plonam implantui, tuomet reikia atstatyti ir dantenų tūrį. Taigi kiekvienas atvejis yra individualus.

Kokios medžiagos naudojamos kaulo atstatymo operacijai:

Nuo nuosavo kaulo iki sintetinių pakaitalų įvairiais pavidalais: blokais, granulėm-miltukais, skystame būvyje.
Tenka pripažinti, kad pacientai dar ne visada suvokia, kad kaulo netekimas yra problema, o gydytojai dažnai skirtingai interpretuoja kaulo netekimo mąstą, jo atstatymo sudėtingumą (dažniausiai hiperbolizuodami).
Kaulo atstatymui technikos ir priemonės lyginant priš dešimt metų ir dabar yra stipriai ištobulėję paciento naudai. Todėl, baimintis šios procedūros, tikrai neverta.

Pati geriausia prevencija kaulo atstatymui yra danties šalinimas karti su implantacija. 80% atvejų, kada yra šalinami dantys, galima saugiai (pabrėžiu, saugiai nedidinant implanto neprigijimo rizikos) vienmomentiškai įsukti implantus. Tokiu atveju kaulo priauginimo visai nereikės arba jis bus minimalus.

Kaulo atstatymas

1 pavyzdys:

2 pavyzdys:

Konsultacijai registruokitės telefonu arba internetu