Panoraminis rentgenas

Skaitmeninis panoraminis rentgenas

Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) - labai svarbi diagnostinė priemonė odontologijoje. Tai nuotrauka, apimanti visą burną ir aplinkui esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius bei žandikaulių ančius (sinusus)).

Panoraminės nuotraukos diagnostinė vertė gydytojui labai didelė: joks kitas diagnostinis testas, atliktas atskirai, neduoda tiek daug informacijos apie paciento dantų ir burnos audinių būklę.

 

Ortopantomogramą būtina atlikti:

  • planuojant 8-ų („protinių") dantų gydymą
  • planuojant didesnės apimties protezavimo darbus
  • periodontologinės būklės įvertinimui
  • planuojant implantaciją
  • ortodontinio gydymo planavimui (tam gali prireikti ir papildomos šoninės cefalometrinės nuotraukos)

Neretai panoraminė nuotrauka (viena arba drauge su intraoralinėmis rentgeno nuotraukom) taip pat reikalinga norint nustatyti sunkiai lokalizuojamą danties skausmo šaltinį.

Didelis šio tyrimo pranašumas yra tas, kad darant panoraminę nuotrauką pacientui tenka tik labai nedidelė rentgeno spindulių dozė. Taip yra dėl to, kad rentgeno spindulių šaltinis tolygiai juda paciento veido atžvilgiu. Dėl šios priežasties panoraminio rentgeno tyrimo metu spindulių dozė tik maždaug 2 kartus didesnė, nei įprastinės intraoralinės rentgeno nuotraukos.

Naujausias odontologinės rentgeno technikos pasiekimas - skaitmeninis panoraminis rentgenas. Skaitmeninė technologija leidžia dar iki 70 % sumažinti rentgeno spindulių dozę. Be to, ši technologija turi ir visus kitus skaitmeninių technologijų privalumus: gydytojas nuotrauką mato savo kompiuteryje, gali ją analizuoti naudodamas specialią svarbias detales išryškinančią programinę įrangą. Nuotrauką galima perduoti elektroniniu paštu ar įrašyti į kompiuterinę laikmeną.

Panoraminis rentgenas - ką siūlome Jums?

Klinikoje ,,Pilėnė" naudojame Vokietijos firmos ,,Sirona'' panoraminio rentgeno aparatą Ortophos su cefalometriniu priedėliu. Firma ,,Sirona" buvo viena iš ortopantomografinio rentgeno aparato išradėjų: šiandien jos įranga visuotinai pripažįstama kaip viena tiksliausių ir patikimiausių.

Visos panoraminės rentgeno nuotraukos mūsų klinikoje tik skaitmeninės.