Mikroskopija

Operacinis mikroskopas – viena iš būtinybių šiuolaikinėje odontologinėje klinikoje. Mikroskopija ypač būtina efektyviam endodontiniam (danties šaknų kanalų) gydymui. Neretai tik mikroskopo dėka pavyksta aptikti ketvirtą krūminio danties kanalą ar užkalkėjusius kanalus. Jeigu gydantis odontologas neras sunkiai matomo kanalo, tai šis liks neišsterilizuotas ir neužplombuotas. Tokiu atveju infekcija danties šaknyje išlieka, ir endodontinio gydymo rezultatai gali būti blogi. Taigi neretai tik mikroskopas leidžia specialistui būti tikram, kad tikrai viskas padaryta tinkamai ir iki galo.

 

Mikroskopas taip pat dažniausiai reikalingas iš naujo gydant jau anksčiau gydytus kanalus, gydant nesėkmingo endodontinio gydymo komplikacijas, kaip pavyzdžiui, šaknies viršūnės perforaciją, taip pat esant būtinybei pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus.

Klinikos “Pilėnė” specialistai visada stengiasi išsaugoti natūralų dantį – nėra geresnio implanto už sveiką paties paciento danties šaknį! Labai dažnai endodontinis šaknų kanalų gydymas būna sėkmingas, ir ant pagydytos šaknies sėkmingai atkuriamas danties vainikėlis. Tačiau visiškai garantuoti endodontinio gydymo sėkmės, deja, negalima: labai retais atvejais pasitaiko, kad gijimas nebūna sėkmingas nepaisant to, kad specialistas-endodontas visas gydymo procedūras atliko tinkamai.

Operacinė mikroskopija visais atvejais ypač padidina sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę – mikroskopu endodontas mato daug kartų padidintą idealiai apšviestą vaizdą, ko negalima matyti plika akimi. Danties šaknų kanalų gydymas visada precizinis darbas – taigi jam būtini preciziniai instrumentai!

Šiandien informuoti pacientai pageidauja paties šiuolaikiškiausio ir efektyviausio gydymo: klinikos ,,Pilėnė” specialistai iš savęs reikalauja lygiai to paties!