Dantų laboratorija

“Pilėnė” – kosmetinės odontologijos klinika, kur restauracijų kokybė, tikslumas ir estetika yra pagrindinis mūsų specialistų rūpestis. Tam, kad būtų pasiekta aukščiausia kokybė protezavimo srityje, mes įrengėme “Pilėnės” klinikos dantų technikų laboratoriją.

Laboratorijoje dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai, ji aprūpinta pačia pažangiausia įranga. Mūsų laboratorijos gaminius naudoja ir kitos klinikos.

Daugelį keraminių restauracijų mūsų klinikoje galima pagaminti CEREC sistema vieno vizito metu. Šiuo atveju restauraciją modeliuoja ir gamina pats gydytojas. Taip gaminami užklotai, priekinių dantų laminatės, vainikėliai. Tam, kad būtų pagaminti bemetalės keramikos tiltai, restauracijos krūminių dantų srityje, reikia naudoti tvirtesnes keramikos rūšis: cirkonio oksidą, aliuminio oksidą arba ličio silikato keramiką. Šiuo atveju restauraciją gamina jau ne pats gydytojas, o dantų technikas.

Gaminant keraminę restauraciją laboratorijoje, kiekvieną kartą tenka nueiti ilgą kelią. Pirmiausia, pagaminamas modelis iš specialaus skanavimui tinkamo gipso. Norint, jog restauracija būtų idealiai tiksli, būtina pasiekti, kad modelis absoliučiai atitiktų paciento dantų anatomiją. Tam reikia išvengti paklaidos, atsirandančios dėl gipso išsiplėtimo džiūvant. Tas pasiekiama naudojant specialią sudėtingą įrangą.

Pagamintas modelis paruošiamas ir skanuojamas CEREC InLab sistema. Šiuo atveju skanavimui naudojama jau ne intraoralinė 3D infraraudonųjų spindulių kamera, o lazerinis skaneris. Dantų technikas kompiuterio ekrane mato trimatį vaizdą ir sumodeliuoja keraminės restauracijos karkasą. CEREC sistema išfrezuoja karkasą iš cirkonio oksido, aliuminio oksido arba ličio silikato (Ivoclar e.maxCAD) keramikos.

Ką tik pagamintas karkasas yra minkštas ir trapus. Tvirtumą keramikai suteikia karštis (sinterizacija). Tačiau įprastinės dantų technikų krosnelės tam netinka. Cirkonio oksido bei aliuminio oksido restauracijos sinterizuojamos specialioje aukštatemperatūrinėje krosnyje prie 1550 laipsnių C temperatūros, procesas užtrunka 7 valandas. Sinterizuojamas cirkonio oksidas susitraukia apie 25 proc. – taigi, ką tik išfrezuota restauracija ant modelio visiškai netinka. Tik galingas kompiuteris leidžia tiksliai sumodeliuoti restauraciją taip, kad susitraukusi po sinterizacijos ji idealiai tiktų ant modelio ir, žinoma, paciento burnoje. Šitaip pagamintas vainikėlio arba tiltelio karkasas toliau ruošiamas veneringo būdu, ant jo daugeliu sluoksnių užkepant specialią estetinę keramiką. Tai precizinis, aukščiausios kvalifikacijos, tobulo spalvų ir atspalvių pojūčio ir net menininko gyslelės reikalaujantis darbas. Ypač kaprizinga medžiaga yra cirkonio oksidas – jo spalva yra skaisčiai balta ir idealią estetiką gali išgauti tik pačios aukščiausios kvalifikacijos dantų technikas. Laboratorijoje pagamintų restauracijų neina pagaminti ir pricementuoti tą pačią dieną. Be to, dėl brangių medžiagų ir didesnių darbo sąnaudų techniko gamintos restauracijos brangesnės.

Cerec tiltas

Reikalavimai keraminių restauracijų estetikai

Žmogaus dantis – labai sudėtingas, tobulai estetiškas gamtos kūrinys. Norint tiksliai atkurti natūralią danties išvaizdą, nepakanka vien sukurti reikiamą formą. Danties vaizdą taip pat apibūdina spalva (angl. chroma), atspalvis (hue), skaidrumas (transparency), peršviečiamumas (translucency), opalescencija (opalescence). Danties audiniams taip pat būdinga natūrali fluorescencija (fluorescence).

Keramika (porcelianu) vadinamos natūralios neorganinės, neturinčios metalo, medžiagos, suformuojančios tvirtą kristalinę struktūrą (dažniausiai karščio poveikyje). Dauguma keramikos kristalų randami ir gamtoje. Hidroksiapatitas, sutiekiantis tvirtumą žmogaus kaulams ir dantims – ne kas kita, kaip natūrali keraminė medžiaga.

Klinikoje „Pilėnė“ visada siekiame tik aukščiausio kokybės lygio. Tai reiškia, jog vieno danties restauracijos nebūtų įmanoma atskirti nuo aplinkinių, natūralių dantų. Mūsų specialistai tam turi didžiulį priemonių arsenalą – visus būtinus įrengimus, keturias pagrindines bemetalės keramikos sistemas bei daugiau nei 150 natūralius danties audinius atkartojančių keramikos masių, turinčių skirtingas spalvas bei atspalvius, skirtingus skaidrumus, spindesį, fluorescencines savybes. Žinoma, tik specialistų kvalifikacija ir patirtis leidžia pilnai išnaudoti šias technines galimybes ir sukurti idealios kokybės restauracijas. Mes labai didžiuojamės savo laboratorijoje pagamintų restauracijų kokybe!

Vainikėliai

Bemetalė keramika estetiniam protezavimui

Interneto dėka informacija, anksčiau žinoma tik siauram profesionalų ratui, tapo laisvai prieinama visiems norintiems. Klinikoje kaskart pastebime, kad mūsų pacientai tampa vis labiau išprusę ir pageidauja iš anksto sužinoti kuo daugiau apie įvairias gydymo galimybes bei medžiagas. Tad, šiame skyrelyje trumpai apžvelgsime modernių estetinio protezavimo medžiagų rūšis, pritaikymą, galimybes bei skirtumus tarp įvairių keramikų.

Įvairūs gamintojai šiandien siūlo gausybę keramikos rūšių ir pavadinimų – tokioje pasiūloje net profesionalams nelengva sekti visas naujoves. Medžiagos ir jų naudojimui skirtos sistemos dažniausiai yra labiau žinomos savo prekinių ženklų pavadinimais, kas neretai dar labiau komplikuoja supratimą ir pasirinkimą. Pacientui dažnai pateikiama informacija ne apie protezavimo medžiagą, o apie vieną ar kitą protezų gaminimo sistemą – nežinant naudojamų medžiagų, sunku palyginti ir rinktis. Žemiau trumpai apžvelgsime pagrindines sistemas ir paaiškinsime, ką „Pilėnė“ šiandien siūlo rinktis savo pacientams ir kodėl.

Iš daugelio per keletą dešimtmečių siūlytų bemetalės keramikos rūšių rinkoje labiausiai prigijo ir pasaulyje paplito 4 sistemos: stiklo infiltracinė (leucito bei ličio silikato) keramika, lauko špato keramika, monokristalinė aliuminio oksido ir monokristalinė cirkonio oksido keramika (taip pat įvairios jų kombinacijos – pvz., stiklu infiltruota aliuminio oksido keramika). Visos minėtos sistemos buvo sukurtos praeito amžiaus 8-o dešimtmečio pabaigoje ir nuo to laiko nepaliaujamai tobulinamos.

Stiklo infiltracinė leucito bei ličio silikato keramika

Firmos Ivoclar Vivadent Empress sistema – tai stiklo infiltracinė keramika, sudaryta iš leucito (kalio aliumosilikato) keramikos kristalų bei stiklo matricos. Priklausomai nuo poreikio, keramika sudaro apie 30 - 40 proc. medžiagos masės. Kadangi karštas stiklas yra takus, Empress restauracijas galima gaminti dantų technikų laboratorijose liejimo po slėgiu būdu (iš čia EmPRESS). Stiklas – pati skaidriausia iš žmogaus sukurtų medžiagų, tad Empress restauracijos puikiai praleidžia šviesą ir tuo pačiu yra labai estetiškos.

Deja, stiklas nėra labai tvirta medžiaga, o nedidelis keramikos procentas sąlygoja gan žemą šių restauracijų tvirtumą – lūžio atsparumas apie 90 MPa. Todėl Empress sistemos naudojimo indikacijos ribotos – ji gerai tinka priekinių dantų laminatėms, priekinių dantų vainikėliams, užklotams ir įklotams krūminiuose dantyse. Gaminti vainikėlį krūminiam dančiui, kuriam tenka didelis krūvis, iš Empress keramikos nepatartina; ši sistema netinka ir tiltams gaminti. Daugeliu atvejų Empress tvirtumo nepakanka ir protezavimui ant implantų.

Vis dėlto, dėl geros estetikos Empress sistema tapo visuotinai pripažintu standartu, daugeliui gydytojų bei pacientų bemetalė keramika ir šiandien pirmiausiai asocijuojasi su Empress.

Devintojo dešimtmečio pabaigoje firma Ivoclar Vivadent ženkliai patobulino šią keramikos rūšį, sukurdama Empress 2 sistemą. Empress 2 pagrindas – nebe leucitas, o ličio silikatas, kurio kristalų optinės savybės labai artimos stiklui. Dėl to Empress 2 keramikoje kristalų kiekis siekia iki 60 proc., ir ši keramika net 3 kartus tvirtesnė už Empress 1 – Empress 2 lūžio atsparumas siekia 320 Mpa. Empress 2 gerai tinka priekinių ir krūminių dantų vainikėliams, protezavimui ant implantų, 3 vienetų tiltams priekinių dantų srityje (iki premoliarų imtinai).

Tiek Empress, tiek Empress 2 keramika šiandien tinka tradiciniam restauracijų gamybos metodui liejimo po spaudimu būdu ir modernesnėms CAD/CAM technologijoms (Ivoclar EmpressCAD CEREC 3D ir InLab sistemoms, Ivoclar IPS e.max CAD (Empress 2) CEREC InLab ir Kavo Everest CAD/ CAM sistemoms

Estetinė keramika lauko špato pagrindu

Aštuntajame dešimtmetyje firma Vita Zahnfabrik sukūrė ir vėliau ištobulino keramikos sistemą Mark I ir vėliau Mark II. Vita Mark – tai estetinė lauko špato keramika. Ši sistema buvo kuriama, siekiant kuo lengviau gaminti restauraciją frezavimo būdu. Mark II pasaulyje ypač išpopuliarėjo per paskutinius penkerius metus drauge su CEREC CAD/CAM skaitmenine restauracijų kūrimo ir frezavimo sistema. Vita Mark sistema pirmiausiai ir buvo kuriama naudojimui su CEREC. Dauguma CEREC restauracijų šiandien pagaminama iš Mark II keramikos.

Tyrimų duomenys patvirtina, kad dantis, su pricementuota Vita Mark II restauracija, yra mechaniškai apie 30 proc. tvirtesnis nei dantis su Empress restauracija. Tačiau lauko špatas irgi nėra pati tvirčiausia keramikos rūšis (lūžio atsparumas apie 120 MPa), taigi ir Mark II restauracijų indikacijos taip pat ribotos. Vita Mark II idealiai tinka įklotams ir užklotams, priekinių ir krūminių dantų vainikėliams taip pat ir protezavimui ant implantų (jeigu dėl anatominių ypatybių vainikėlio storis bus pakankamas). Tačiau tiltų gaminti iš šios medžiagos negalima.

Vita Mark II – viena iš geriausiai ištyrinėtų šiuolaikinių odontologinių keramikų. 95 – 96% CEREC metodu iš Mark II pagamintų restauracijų sėkmingai tarnauja pacientams praėjus 10 metų po restauracijos pricementavimo.

Dėl puikios estetikos ir labai gero kainos ir kokybės santykio Vita Mark II lieka populiariausia keramika mūsų klinikoje.

Monokristalinė keramika aliuminio oksido pagrindu

8-ojo dešimtmečio pabaigoje firma Nobel Biocare sukūrė Procera CAD/ CAM sistemą, skirtą gaminti restauracijų karkasams iš aliuminio oksido (priekiniams dantims estetinėje zonoje) bei cirkonio oksido keramikų.

Monokristalinė aliuminio oksido keramika – viena tvirčiausių odontologijoje naudojamų keramikų, jos lūžio atsparumas siekia apie 550 MPa. Aliuminio oksido keramikos skaidrumas didelis ir jos karkasai gerai tinka protezavimui estetinėje zonoje taip pat 3 dantų tiltams bei protezavimui ant implantų.

Šiandien aliuminio oksido medžiagas CAD/ CAM apdirbimui siūlo ir kiti vedantys odontologijos priemonių gamintojai – pvz. Vita Zahnfabrik gamina AL-2000 blokelius CEREC sistemai. Tačiau aliuminio oksido keramika turi ir trūkumų – jos kristalizacijai reikalingos specialios brangios aukštatemperatūrinės krosnys. Kristalizuojant aliuminio oksido keramika traukiasi ir CAD/ CAM sistemos kompiuterio programa turi labai tiksliai tą įvertinti. Aštuntame – devintajame dešimtmečiuose reikiamą skaičiavimų greitį galėjo užtikrinti tik labai galingi kompiuteriai – matyt, būtent dėl to Procera sistema buvo kuriama kaip nepriklausomų karkasų gaminimo centrų tinklas. Be to, Nobel Procera buvo daug kartų kritikuojama dėl nepakankamo restauracijų tikslumo. Daug kartų išaugęs nedidelių personalinių kompiuterių skaičiavimo galingumas šiandien leidžia keramikos susitraukimą tiksliai apskaičiuoti ir nedidelėse laboratorijose. Pripažįstama, kad lemiamą reikšmę tikslumui turi skanavimo procesas: lazerinis skanavimas maksimaliai preciziškas, tad tikima, kad CEREC inLab ir Kavo Everest sistemomis pagamintų restauracijų tikslumas pranoksta Procerą. Tačiau nors ir būdama seniausia CAD/ CAM estetinio protezavimo technologija rinkoje, Nobel Biocare Procera išlieka viena iš lyderiaujančių sistemų.

Lietuvoje vienok Procera aliuminio oksido restauracijos netapo labai populiarios – artimiausias karkasų gamybos centras yra Švedijoje ir nemaži restauracijų gamybos kaštai tiek pacientus, tiek gydytojus dažniausiai verčia rinktis kitas estetinės bemetalės keramikos medžiagas bei gamybos sistemas.

Monokristalinė keramika cirkonio oksido pagrindu („cirkonis“)

Cirkonio oksido keramika – unikali medžiaga, turbūt pati tvirčiausia iš šiandien žinomų keramikų.

Šnekamojoje kalboje dažniausiai naudojamas žodis „cirkonis“ nėra tikslus – pats cirkonis yra metalas, o medicinoje beveik išimtinai turimas omenyje cirkonio oksidas su 3 – 5% itrio oksido priedu.

Tiek pramonėje, tiek medicinoje cirkonio oksido keramika pastaruoju metu naudojama vis plačiau; pakanka paminėti, kad tai geriausia medžiaga klubo ir kelio sąnarių protezams. Ne išimtis ir odontologija – pasaulis pergyvena tikrą cirkonio revoliuciją. Nuo pavienių vainikėlių karkasų, 3, 4, 6 ir net iki 16 vienetų tiltų karkasų ir iki implantų protezavimo atramų (abutment) bei pačių implantų – vis daugiau ir daugiau daugiau sudėtingiausių odontologinių gaminių pasaulyje gaminama iš cirkonio oksido keramikos.

Tokį populiarumą pirmiausiai lėmė unikalios mechaninės išdegto cirkonio oksido savybės – ši medžiaga vadinama „keraminiu plienu“, bet iš tikrųjų net pranoksta daugelį plieno rūšių. Cirkonio oksido keramikos atsparumas lūžiui siekia net 900 – 1200 MPa; tokio atsparumo pilnai pakanka praktiškai visoms odontologinėms reikmėms (kaip žinia, laikoma, kad krūminių dantų kramtymo krūvis siekia iki 450 MPa)

Daug prie „cirkonio revoliucijos“ prisidėjo ir CAD/ CAM sistemų gamintojai: visos šiandien gaminamos CAD/ CAM sistemos odontologinėms klinikoms arba technikų laboratorijoms pirmiausiai pritaikytos cirkonio oksido keramikos apdirbimui, o kai kurios iš jų skirtos dirbti išskirtinai tik su šia medžiaga.

Nobel Biocare Procera sistema buvo pirmoji CAD/ CAM sistema rinkoje, pritaikyta gaminti cirkonio oksido keramikos karkasus bemetalėms restauracijoms. Lietuvos odontologai taip pat siūlo savo pacientams restauracijas ant Procera karkasų, tačiau kaip ir Procera aliuminio oksido restauracijos ši sistema netapo itin populiari tarp pacientų pirmiausiai dėl gan aukštų kainų bei nepatogumo siunčiant užsakymus į centrą Švedijoje.

Neužilgo rinkoje pasirodė Degussa (dabar Dentsply Degudent) Cercon sistema (naudojama ir Lietuvoje), DCS, Cynnovad ir daugelis kitų sistemų. Tačiau tikrai masiniu reiškiniu JAV ir Vakarų Europos rinkose cirkonio oksido keramikos karkasai tapo atsiradus firmos 3M Lava sistemai bei kiek vėliau pradėjus gaminti cirkonio oksido restauracijas su firmos Sirona CEREC InLab sistema. Kai kurios naujausios sistemos žengė dar toliau – su Wieland Zeno ar Noritake Katana CAD/CAM sistemom galima pagaminti cirkonio karkasą net 16 vienetų tiltui.

Lava sistemos sėkmė paskatino ir kitus gamintojus pritaikyti savo CAD/ CAM sistemas cirkonio oksido keramikos restauracijų gamybai. Šiandien tokiu pačiu preciziniu tikslumu pasižymi Sirona CEREC inLab ir Kavo Everest CAD/CAM sistemos. Tiek CEREC, tiek Everest sistemoms cirkonio oksido ruošinius tiekia abu vedantieji Europos protezavimo medžiagų gamintojai – Vita Zahnfabrik gamina YZ-2000, o Ivoclar Vivadent IPS ZirCAD itriu stabilizuoto cirkonio oksido keramikos blokelius.

Visos šios naujausios sistemos šiandien jau atsirado tiek Lietuvos, tiek Pabaltijo rinkose – jau yra Kavo Everest sistemą įsigijusių laboratorijų, Vilniuje, Rygoje yra laboratorijų, naudojančių Sirona CEREC inLab sistemą.

CEREC inLab sistemą naudojame ir klinikos ,,Pilėnė" laboratorijoje.

Ką šios naujausios sistemos žada mūsų pacientams? Kokios cirkonio oksido keramikos estetinės savybės, galimybės ir perspektyvos?*
*Šis skyrelis skirtas odontologams – profesionalams.

Visų pirma, vargu ar cirkonio oksidas pakeis ir išstums visas kitas rinkoje esančias bemetales keramikas. Išties jokia kita keramika neprilygsta cirkonio oksidui tvirtumu – tačiau toks tvirtumas reikalingas anaiptol ne visais atvejais. 4 vienetų bemetalės keramikos tiltą ant krūminių dantų šiandien galima pagaminti tiktai iš cirkonio oksido – tačiau pvz. priekiniams 3 vienetų tilteliams puikiai tinka tiek aliuminio oksidas, tiek e.max CAD ličio silikato keramika. Investicija į CAD/CAM sistemą, specialią cirkonio degimo krosnį bei kitą įrangą labai didelė. Be to, ir patys dalinai išdegto cirkonio oksido blokeliai (blanks) yra patys brangiausi iš visų medžiagų bemetalės keramikos restauracijoms gaminti. Taigi cirkonio oksido restauracijos pasižymi ne tik ypatingu tvirtumu, bet taip pat ir aukšta kaina.

Estetiškai cirkonio oksido keramikai būdinga labai intensyvi balta spalva, kurią būtina maskuoti. Taip pat šios keramikos skaidrumas ir peršviečiamumas yra patys prasčiausi iš visų keramikos rūšių – tiesa, šį faktą iš dalies kompensuoja galimybė gaminti labai plonus (0,4 – 0,5 mm storio) karkasus. Taigi, būtinumas naudoti vien tik cirkonio oksido keramiką pavieniams vainikėliams bei darbams estetinėje zonoje kiek abejotinas. Žinoma, restauracijos cirkonio oksido pagrindu tinka ir tam, tačiau kitos rinkoje esančios estetinės keramikos dažnai tinka net labiau ir kainuoja mažiau.

Klinikos ,,Pilėnė" specialistų nuomone, cirkonio oksidas, neabejotinai puiki ir unikali keramika, nėra „vaistas nuo visų ligų“. Priklausomai nuo situacijos, mes pacientui galim pasiūlyti visas 4 pasaulyje populiariausias bemetalės keramikos sistemas:

- cirkonio oksidą ten, kur pirmiausiai reikia tvirtumo; 
- lauko špato keramiką (Mark II) ten, kur labiausiai reikia idealios estetikos ir yra išlikę pakankamai daug nuosavo danties audinio;

Ličio silikato keramiką (Ivoclar e.max CAD) arba aliuminio oksido keramiką tilteliams bei sudėtingesniems darbams estetinėje zonoje, taip pat pavieniams vainikėliams prieškrūminių dantų srityje.

Šis skyrelis skirtas odontologams - profesionalams

Restauracijos iš cirkonio oksido gaminimo eiga klinikos ,,Pilėnė" laboratorijoje bei kokybės užtikrinimas

1. Gipsinis modelis

Gavęs atspaudą, dantų technikas gamina gipsinį modelį. Tradicinė modelio gaminimo procedūra ,,Pilėnėje" turi 3 ypatybes:

Pirmiausiai, gipso ir vandens mišinys ruošiamas naudojant automatinę AmannGirrbach Smartbox sistemą. Ši sistema leidžia technikui visada užtikrinti idealiai tą patį gipso ir vandens santykį, dėl to visi mūsų modeliai visada gaminami iš identiškai to paties gipso/ vandens mišinio.

Antra, surenkamas modelis gaminamas naudojant AmannGirrbach Giroform sistemą. Ši sistema leidžia išvengti paklaidos, atsirandančios dėl gipso plėtimosi džiūvant. Neretai pasitaikanti komplikacija, kai restauracija (ypač didesnė) gerai tinka ant modelio, bet netinka paciento burnoje, atsiranda būtent dėl gipso plėtimosi paklaidos.

Giroform sistema leidžia fiksuoti dantų padėtis prieš gipsui išdžiūvant: dėl gipso džiūvimo atsirandančios tempimo jėgos panaikinamos supjaustant modelį, ir dėl to burnos anatominė situacija yra visiškai tiksliai atkartojama modelyje.

Trečia, kai reikalingas modelio šlifavimas, mūsų klinikoje dažniausiai naudojamas sausas, o ne šlapias trimeris. Tas padeda išvengti pakartotino gipso sudrėkinimo ir dėl to atsirandančios plėtimosi/ traukimosi paklaidos.

Norint toliau gaminti restauraciją CAD/ CAM sistema, naudojamas specialus skanavimui tinkamas gipsas.

Toliau rūpima modelio dalis paruošiama skanavimui, nupreparuojat atsispaudusius minkštuosius audinius.

2. Skanavimas ir kompiuterinis modeliavimas.

Gipso modelis skanuojamas CEREC InLab lazeriniu skaneriu ir taip gaunamas trimatis kompiuterinis modelis.

Skirtingai nei kai kuriose kitose CAD/CAM sistemose, CEREC sistema modelis skanuojamas išvengiant vaškavimo procedūros – taip eliminuojama dėl vaškavimo paklaidos atsirandanti netikslumų galimybė.

CEREC InLab 3.00 programa leidžia modeliuoti vainikėlius, tiltelius (iki 5 vnt.) arba vainikėlius protezavimui ant implantų. Modeliuojant atsižvelgiama į antagonistų anatomiją, programa leidžia simuliuoti artikuliaciją. Dantų technikas, modeliuodamas kompiuterio ekrane, iš karto mato karkaso konstrukcijų storį – tai leidžia išvengti silpnų vietų karkase, kurios ateityje galėtų tapti lūžimų priežastimi.

Kadangi cirkonio oksido ir aliuminio oksido keramikų optinės savybės skiriasi (aliuminio oksidas žymiai skaidresnis ir laidesnis šviesai nei cirkonio oksidas), tai anatominė situacija neretai lemia ir medžiagos parinkimą. Kaip taisyklė karkasai iš cirkonio oksido turi būti plonesni (0,4 – 0,5 mm), o iš aliuminio oksido - storesni (0,7 – 0,8 mm storio). Krūminių dantų srityje naudojamas tik cirkonio oksidas.

3. Frezavimas ir išdegimas (kristalizacija arba sinterizacija)

CEREC InLab mikroprocesorinis frezavimo centras pagamina restauracijos karkasą tiksliai pagal kompiuterinį modelį. Cirkonio oksidas frezuojamas „žalioje“ būsenoje (neišdegtas) ir vėliau kaitinamas traukiasi 25 proc. Kompiuteris apskaičiuoja karkaso matmenis iš karto įvertindamas keramikos susitraukimą sinterizavimo (išdegimo) metu.

Cirkonio oksido karkasas išdegamas specialioje auštatemperatūrinėje Vita Zyrcomat krosnyje prie 1550oC temperatūros, visas procesas užtrunka 7 valandas. Sinterizuota cirkonio oksido keramika pasiekia 1000 MPa tvirtumą, kurio pakanka bet kuriai restauracijai bet kurioje dantų lanko vietoje.

4. Veneringas

Cirkonio oksido karkasai toliau venerinami naudojant Vita VM9 keramikos sistemą. Aliuminio oksido karkasų veneringui naudojama Vita VM7 sistema . Ivoclar e.max CAD karkasų veneringui naudojama Ivoclar Ceram sistema.

(Skiriasi visų šių medžiagų terminio išsiplėtimo koeficientai, todėl kaskart reikia naudoti kitą keramikos sistemą)

Norint pasiekti idealią estetiką, būtina labai gera komunikacija tarp gydytojo-protezuotojo ir dantų techniko.

Keramika užkepama Vita Vacumat 4000 programuojamoje vakuuminėje krosnelėje. Keramikos gamintojo nurodytą temperatūrinį režimą griežtai išlaiko programuojamas mikroprocesorius.

Vidinis restauracijos paviršius apdorojamas smėliasrove – taip padidinamas paviršiaus plotas ir pasiekiamas tvirtesnis pricementavimas.

Nušlifuota ir nupoliruota restauracija išsiunčiama užsakovui.